2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Kümesi 5. maçında A Ulusal Futbol Takımı’mız alanında Ermenistan ile karşı karşıya gelecek. Uğraş öncesi ay-yıldızlıların teknik yöneticisi Stefan Kuntz açıklamalarda bulundu.

İşte Kuntz’un açıklamalarından satır başları:

Türkiye’den ricam var, A Ulusal Grup’ya gelen oyuncuları çabucak eleştirmeyin. Onları A Ulusal Grup oyuncusu olarak görmeyin. Adaptasyon müddetleri olacak ve bunu yaşayacaklar.

U21 ile irtibatımız çok âlâ. Oyuncular hakkında devamlı görüşüyoruz. Kazımcan Karataş ve Bartuğ Elmaz da hoş örnek. Kendinizi geliştiriyorsanız, U21’de oynuyorsanız A Grup’ya yükselebilirsiniz. Önceliğimiz U21. Bu şekil oyuncuların A Ulusal Gruba adapte olması için çalışmalar yapıyorum.

“SOL BEKTE, FORVETTE EKSİKLERİMİZ VAR”

Sol bekte, forvette eksiklerimiz var. Arda Güler sakat. Değişik bir maç olabilir. Farklı bir oyun sistemi olabilir. Tekrar de âlâ bir maç çıkaracağımızdan eminim. Türkiye ve Ermenistan kümede kazanan tarafta. Bütün maçları takip ediyoruz. Yeni hocaları Oleksandr Petrakov ile gelişim kaydediyorlar. İki oyuncuları Almanya’da oynuyor. Birçok oyuncularına çok önemli transfer imkanları duyuldu. Hürmet duyulacak bir kadro fakat kendi oyunumuza odaklandık.

“SAHAYA ÇIKIP OYNAMALARI GEREKİYOR”

Arda Güler inanılmaz bir transfer yaptı. Onun tesirini yaşayamıyoruz, sıhhatine kavuşmalı ve Real Madrid’e adapte olmalı. Orkun Kökçü, Benfica’da çok gelişecek. Aslında Alman bir hocaları var. Çağlar Söyüncü, Atletico Madrid transferi için bizimle çok evvel görüştü. Bu transferler hoş lakin alana çıkıp oynamaları da gerekiyor. Oynadıkça Ulusal Ekibe katkıları daha fazla olacak. Türk kulüpleri de Avrupa’da oynayacağı için maç sayıları artacak. Bu oyunculara olumlu yansıyacak.