A Ulusal Futbol Ekibimiz, Ermenistan ile UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Kümesi 5. maçında karşı karşıya geliyor. Heyecanla beklenen ulusal maçta, Stefan Kuntz idaresindeki Bizim Çocuklar, rakibini yenerek 3 puan alıp liderliğini sürdürmek istiyor. İtalyan hakem Daniele Orsato’nun yöneteceği Eskişehir’deki maçı ekrandan takip etmek isteyen futbolseverler, maçın yayın saati, kanalı ve olası 11’leri sorguluyor. Pekala Türkiye-Ermenistan ulusal maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

TÜRKİYE – ERMENİSTAN MAÇI NE VAKİT, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA CANLI YAYINLANACAK?

Türkiye-Ermenistan maçı, 8 Eylül Cuma günü 21.45’te oynanacak. Müsabaka TRT1 ekranlarından naklen canlı yayınlanacak.

Grubun öteki maçında ise tıpkı gün Hırvatistan ile Letonya karşılaşacak. Uğraş TSİ 21.45’te başlayacak. D Kümesi’nin bir öteki kadrosu Galler ise beşinci maç gününü bay geçecek.

TÜRKİYE – ERMENİSTAN MAÇI MÜMKÜN 11’LER

Türkiye: Mert, Zeki, Merih, Abdülkerim, Kazımcan, Salih, Orkun, Hakan, Kerem, Cengiz, Barış

Ermenistan: Cancarevic, Haroyan, Harutyunyan, Mkrtchyan, Iwu, Spertsyan, Zelarayan, Dashyan, Tiknizyan, Briasco, Ranos

İTALYAN HAKEM YÖNETECEK

A Ulusal Futbol Kadrosu’nun 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri’nde Ermenistan ile oynayacağı maçta İtalya Futbol Federasyonundan hakem Daniele Orsato yönetecek. Uğraşın yardımcı hakemliklerini Ciro Carbone ve Alessandro Giallatini, dördüncü hakemliğini ise Antonio Rapuano üstlenecek.

JAPONYA RANDEVUSU BELÇİKA’DA

A Ulusal Futbol Grubu, Japonya ile Belçika’nın Genk kentinde oynayacağı özel maç için 10 Eylül Pazar günü saat 15.00’te THY’ye ilişkin uçakla Eskişehir’den Hollanda’nın Maastricht kentine gidecek, akabinde da kamp yapacağı Sittard kentine geçecek.

Teknik yönetici Stefan Kuntz ve aday takımdan bir oyuncu, 11 Eylül Pazartesi günü TSİ 17.15’te maçın oynanacağı Cegeka Arena’da basın toplantısı düzenleyecek. Ulusallar, müsabaka öncesindeki son idmanını da bu statta saat TSİ 18.00’de yapacak.

Japonya-Türkiye maçı, 12 Eylül Salı günü oynanacak.

KUNTZ’LA 19’DA 12

Türkiye, 100 yıllık tarihinde 337’si resmi, 279’u özel 616 maç oynayıp, biri hükmen olmak üzere 239 galibiyet, 145 beraberlik ve 232 hezimet yaşadı. Kuntz idaresinde 19. maçına çıkacak ulusallar, 18 maçın 12’sini kazandı, 4 hezimet aldı.

ASpor CANLI YAYIN