A Ulusal Erkek Voleybol Takımı’mız, son 16 tipine ismini yazdırmak için Portekiz ile karşı karşıya geliyor. D Grubu’ndaki birinci maçında Fransa, akabinde da Romanya karşısında yenilgiye uğrayan Filenin Efeleri, son yaptığı Yunanistan müsabakasında ise galibiyetle ayrılan taraf oldu. Pekala Türkiye – Portekiz voleybol maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

TÜRKİYE – PORTEKİZ VOLEYBOL MAÇI NE VAKİT, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Türkiye – Portekiz maçı 4 Eylül Pazartesi günü TSİ 20.00’de başlayacak. Müsabaka TRT SPOR’dan canlı yayınlanacak.

İsrail’in Tel Aviv kentindeki Shlomo Group Salonu’nda yapılacak müsabakada ulusal kadronun karşı karşıya geleceği Portekiz, Romanya’yı mağlup ederken Yunanistan ve Fransa’ya kaybetti. Fransa’nın mağlubiyetsiz birinci sırada yer aldığı D Kümesi’nde, 2 maç kazanan konut sahibi İsrail, ikinci sırada bulunuyor. Portekiz, Türkiye, Yunanistan ve Romanya ise 1’er galibiyetle Fransa ve İsrail’in gerisinde sıralanıyor.Türkiye, küme çabasını, 5 Eylül Salı günü TSİ 20.00’de başlayacak İsrail maçıyla tamamlayacak.

4 ÜLKE KONUT SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Organizasyonda İtalya (A Grubu), Bulgaristan (B Grubu), Kuzey Makedonya (C Grubu) ve İsrail’in (D Grubu) mesken sahipliği yapacağı küme etabında 24 kadro uğraş ediyor.Gruplarında birinci 4’e giren takımların yer alacağı son 16 tipi maçları 9-10 Eylül, çeyrek final müsabakaları 11-12 Eylül tarihlerinde İtalya’nın Bari kenti ve Bulgaristan’ın Varna kentinde yapılacak.

Yarı final maçları 14 Eylül Perşembe günü yeniden İtalya’nın Bari kentinde, 3’üncülük ve final müsabakaları ise 16 Eylül Cumartesi günü Roma’da oynanacak.

Şampiyonada kümeler şu biçimde:

A Kümesi: İtalya, Belçika, Estonya, Almanya, Sırbistan, İsviçre

B Kümesi: Bulgaristan, Hırvatistan, Finlandiya, Slovenya, İspanya, Ukrayna

C Kümesi: Kuzey Makedonya, Çekya, Danimarka, Karadağ, Polonya, Hollanda

D Kümesi: Türkiye, İsrail, Fransa, Yunanistan, Portekiz, Romanya