İspanyol sol bek, RAMS Park’ta oynanacak karşılaşma öncesinde Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kopenhag maçının kıymetine değinen Angelino, “Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak kulübümüz için çok değerli. Yeterli bir biçimde hazırlandığımızı düşünüyoruz. Aklımızda bir plan var. Umarım yarın alanda bunu en güzel formda göstereceğiz.” diye konuştu.

Angelino, A Grubu’ndaki talihleriyle ilgili, “Kulübümüzün tarihini düşününce herkese karşı çaba etmemiz gerek. Çok yeterli bir grubumuz var. Birçok yeni oyuncu geldi ve çok güçlü bir kadro oldu. Büyük bir ailenin kesimiyiz. Avrupa’nın en güzelleriyle oynamayı dört gözle bekliyoruz. Her maçta elimizden gelen her şeyi vereceğiz. Buraya gelene kadar güçlü maçlar oynadık lakin buraya gelmeyi başardık. Taraftarımızın dayanağıyla Şampiyonlar Ligi’nde en güzellerine karşı kendimizi test etmek istiyoruz.” sözlerini kullandı.

“HER GÜN BİRBİRİMİZE ALIŞIYORUZ”

Takıma giderek alıştığını aktaran Angelino, daha uyguna gideceğini lisana getirdi.

Takım arkadaşlarının kendisini çok düzgün karşıladığını aktaran 26 yaşındaki futbolcu, “Her gün birbirimize alışıyoruz. Önümüzdeki günlerde her şey daha yeterli olacaktır. Şu anda burada olduğum için çok memnunum.” dedi.

En sevdiği formasyonun dörtlü savunma olduğuna değinen Angelino, “En uygun dönemimi dörtlü savunmayla geçirmiştim. Şampiyonlar Ligi’nde her grup çok şiddetli. Uygun odaklanmam ve kusur yapmamam lazım. Bunun değerinin farkındayım.” değerlendirmesinde bulundu.

Sol kanatta birlikte misyon aldığı Kerem Aktürkoğlu’nun düzgün bir oyuncu olduğunu söyleyen sarı-kırmızılı futbolcu, “Çok değerli, inanılmaz âlâ bir oyuncu. Onunla oynamak keyif verici. Her seferinde birbirimize daha fazla alışıyoruz. Tamamlanmış bir bağımız olduğunu söyleyemem ancak her seferinde daha da gelişiyoruz. Savunmada da bana çok yardımcı oluyor. Onunla oynamak çok şahane.” diyerek kelamlarını tamamladı