Temsilcimiz Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi A Kümesi birinci maçında Kopenhag’ı konutunda ağırlayacak. Sarı-kırmızılı takımda teknik yönetici Okan Buruk güçlü çaba öncesi basın toplantısı düzenledi.

OKAN BURUK’UN AÇIKLAMALARI:

“İYİ BİR GRUBA KARŞI OYNAYACAĞIZ”

“Karşımızda çok güzel bir ekip var. Genç, koşan, çaba eden bir grup. Son 2 yılın şampiyonu kendi liginde. Âlâ bir ekibe karşı oynayacağız. Hedefimiz her maçta olduğu üzere kazanmak. Ben ve oyuncularım hazırız. Çarşamba Kopenhag ile oynayacağız. Manchester United maçına sona bakarız.”

“ZAHA TAKIMDA OLACAK”

Zaha oynayabilecek duruma geldi, takımda yer alacak.

“HEDEFİMİZ KÜMEDEN ÇIKMAK”

“Galatasaray’ın amacı her vakit Şampiyonlar Ligi’nde kümeden çıkmaktır. Birinci fikrimiz bu. Devamında ne olur bilemem fakat şu andaki gayemiz kümeden çıkmak.”

“TAKTİĞE MAÇ MAÇ KARAR VERECEĞİZ”

“Bazen dörtlü, bazen üçlü, birçok şey düşünülebilir. Bunlara maç maç karar vereceğiz. Elimizdeki oyunculara, rakibe nazaran bunlara karar vereceğiz.”

“ZAHA’YI YÜZDE YÜZ GÖRME BAHTIMIZ OLMADI”

“Zaha’yı yüzde yüz görme bahtımız çok olmadı. Hakim son maçta girdikten sonra, oyun içerisinde Icardi’nin istediği topları atabilecek bir oyuncu olduğunu gösterdi. Zaha’nın da ekibe ve hamleye katkı sağlayacağını düşünüyorum.”

“GRUPTAKİ BÜTÜN EKİPLER EŞİT”

“Gruptaki bütün kadroları eşit görüyorum. Takım olarak favori gruplar var lakin benim niyetim alanda kimin ne yapacağı. Kağıt üzerinde kıymetlendirmek bir mana söz etmiyor. Burada birçok Avrupa kupası maçında bunu yaşadık. Rakibimiz puan almaya gelecek, yeterli savunma yapmamız gerekiyor. Kopenhag yeterli bir ekip. Kümede herkes kadar bahtı olan bir grup. O yüzden rakibimizi önemsiyoruz. Kazanmak için kendi konsantrasyonumuzu en üste çekmemiz gerekiyor.”