Yeni dönemde takımına desteklere devam eden Beşiktaş, son olarak Bakhtiyor Zaynutdinov’u renklerine bağlamıştı. Siyah-beyazlıların Kazak futbolcusu gayelerini anlattı.

Yeni transfer Bakhtiyor Zaynutdinov, Beşiktaş YouTube’a özel açıklamalarda bulundu:

Burada olduğum için memnunum. Transfer görüşmeleri biraz uzun sürdü ancak değerli olan sonuçta burada olmak. Beşiktaş forması giyeceğim için sevinçliyim. Çocukluğuma dair hatırlayabildiğim kıymetli anlardan bir tanesi 2002 Dünya Kupası. O devirde Brezilya ulusal grubunu ve Ronaldo’yu izleme fırsatı bulmuştum. Hatta saçlarımı da birebir onun üzere kestirmiştim. Bugün futbol oynuyorsam bunu Brezilya ve Ronaldo’ya borçlu olduğumu söyleyebilirim.

Dört yıl evvel Rostov’da oynarken İspanya’nın Marbella kentine kampa gitmiştik. Liverpool grubuyla tıpkı otelde kalıyorduk. “Kiminle fotoğraf çektirebilirim?” diye düşünüp kampa gelenlerin listesine bakmıştım. Bahtıma Alex’le fotoğraf çektirdim, artık birebir gruptayız. Sanırım yazgı bizi bir ortaya getirdi.

“YUSUF YAZICI’YLA KONUŞTUM”

Beşiktaş’la ilgili olarak Yusuf Yazıcı’yla konuştum. CSKA Moskova’da bir arada oynamıştık. Bana Beşiktaş’ın büyük bir kulüp olduğunu ve burada memnun olacağımı söyledi. Onun tavsiyelerini dinlediğim için memnunum.

“TARİHE GEÇMEK İSTİYORUM”

Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Beşiktaş’ı Türkiye’nin en büyük kulübü olarak görüyorum. Birebir vakitte Türkiye’deki birinci futbol kulübü. Burada olmak benim için yesyeni bir meydan okuma diyebilirim. Beşiktaş formasıyla âlâ bir futbol sergilemek ve tarihe geçmek istiyorum. Eski teknik yöneticim beni çabucak hemen her durumda oynattı ve hepsinde de onun istediklerini yapmak konusunda başarılı oldum. Bu durumu açıklaması biraz sıkıntı lakin sanırım en değerli şeylerden bir tanesi kadro için uğraş göstermem ve elimden geleni yapmam olabilir.

“DİLLER ORTASINDA BENZERLİKLER VAR”

Uyum sürecimin süratli olacağını düşünüyorum, zira her iki halkın mantalitesi birbirine çok benziyor. Mesela bizim halkımız da çay içmeyi çok seviyor. Yalnızca bununla da sonlu değil, lisanlar ortasında da benzerlikler var. Hasebiyle buraya adapte olmak çok uzun sürmeyecektir diye düşünüyorum. Alanda elimden gelenin en uygununu yapabileceğimi söyleyebilirim. Her vakit yüzde yüzümü vermek için alanda olacağım. Çok istikametli bir oyuncu olduğum için teknik yöneticimiz beni nerede pahalandırmak isterse orada canla başla gayret edeceğim.

“HEDEFİM ŞAMPİYON OLMAK”

Hedefim Beşiktaş formasıyla şampiyon olmak. Grup olarak en kıymetli gayemiz şampiyon olmak olmalı. Şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum. Taraftarlarımıza kadro için elimden gelenin en uygununu yapacağımın ve bu arma için sonuna kadar savaşacağımın bildirisini veriyorum.”