2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Kümesi’nde uğraş edecek Ay-yıldızlılar, Fransa’daki olimpiyat oyunları elemelerinde kota için uğraş edecek. 16-24 Eylül tarihleri ortasında Japonya, Çin ve Polonya’da düzenlenecek Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde Ay-yıldızlılar, B Kümesi’nde konut sahibi Japonya, Brezilya, Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin ve Peru ile karşılaşacak. Filenin Sultanları, kümesini birinci 2 sırada tamamladığı takdirde Fransa’da yapılacak olan olimpiyat oyunlarına katılma hakkı kazanacak.

Olimpiyat elemelerinde kümelerinde birinci 2 sıraya giremeyen ülkelerin olimpiyat umutları bitmeyecek. Paris’te yapılacak olimpiyat şampiyonasına katılamayan ülkeler, elemelerin bitiminde 2024 Milletler Ligi’nde uğraş edecek. Milletler Ligi’nde oluşacak 2024 yılı sıralamasına nazaran ülkeler, olimpiyat için kota hakkı kazanacak.

AY-YILDIZLILAR BİRİNCİ MAÇINDA PORTO RIKO İLE KARŞILAŞACAK

2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri 3 küme formunda Çin, Japonya ve Polonya’da oynanacak. Elemelerde 24 ekibin yer aldığı bu tertipte, ülkeler olimpiyat vizesi için karşı karşıya gelecek. Filenin Sultanları, elemelerdeki birinci maçında Porto Riko ile karşılaşacak.

TÜRKİYE – PORTO RIKO MAÇI NE VAKİT, SAAT KAÇTA VE HANGİ KANALDA?

Türkiye – Porto Riko voleybol maçı 16 Temmuz Cumartesi günü TSİ 07.00’de başlayacak ve TRT Spor ekranlarından canlı yayınlanacak.

2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri Kümeleri şu biçimde:

A Kümesi (Çin):

Çin, Kanada, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Hollanda, Sırbistan, Ukrayna

B Kümesi (Japonya):

Japonya, Türkiye, Brezilya, Belçika, Bulgaristan, Porto Riko, Arjantin, Peru

C Kümesi (Polonya):

Polonya, Kolombiya, Almanya, İtalya, Güney Kore, Slovenya, Tayland, ABD

A Ulusal Bayan Voleybol Grubu’nun Tokyo’da oynayacağı maçların programı şu biçimde:

16 Eylül:

07.00 Türkiye – Porto Riko

17 Eylül:

07.00 Türkiye – Bulgaristan

19 Eylül:

07.00 Türkiye – Peru

20 Eylül:

07.00 Türkiye – Arjantin

22 Eylül:

10.00 Türkiye – Brezilya

23 Eylül:

13.30 Türkiye – Japonya

24 Eylül:

10.00 Türkiye – Belçika