Beşiktaş’ta tüm gözler yarın oynanacak Dinamo Kiev maçına çevrilmiş durumda. UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off çeşidi birinci maçında Ukrayna takımını deplasmanda 3-2 mağlup etmeyi başaran temsilcimize, rövanş müsabakasında kümelere kalabilmek beraberlik bile yetiyor. Fotomaç’ın derlediği habere nazaran Beşiktaş’ın deneyimli teknik işvereni Şenol Güneş, bu türlü maçların çok şiddetli geçeceğini söz ederek oyuncularına, “Avrupa arenasına çok yeterli başladık. 5 maçta 5 galibiyet kıymetli bir muvaffakiyet. Birebir halde kayıpsız yola devam etmemiz gerekiyor” diye seslendi ve şöyle devam etti:

ÇOK GENÇ, ÇOK İSTEKLİLER

“İkili maçlarda dış alanda alınan galibiyet elbet çok değerli. Hatta küçük de olsa bir avantaj sağlıyor. Ama bunu lehimize çevirebilmemiz için, tıpkı istek ve dilekle gayret etmeliyiz. Aksi takdirde istenmedik bir sonuçla karşı karşıya kalabiliriz. Birinci maçtan evvel de söyledim; çok genç, çok koşan ve çok istekli bir rakibe karşı uğraş edeceğiz. Bizi çok zorlayacaklarından kuşkum yok. Elbette saha ve seyirci avantajı bizim için değerli. Fakat yakaladığımız bu seriyi, galibiyetle sürdürmeliyiz. Rakibi mutlaka hafife almayın, makûs bir sürpriz istemiyorum.”

MAÇI BAŞI 2.6 GOL

Siyah-beyazlılar, bu dönem Avrupa arenasında çıktığı 5 maçta 5 galibiyet aldı. Güneş idaresindeki Kartallar bu dönemde rakip fileleri 13 kere havalandırırken, kalesinde ise yalnızca 5 gol gördü. Temsilcimiz, maç başına 2.6 gollük yüksek bir oran yakaladı. Beşiktaş, Lig’deki 2 maçta ise 2 gol attı, 1 gol yedi. Yani siyahbeyazlılar oynadığı 7 maçın tamamında rakip fileleri havalandırmayı başardı.