Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Hürriyet’e konuştu. Ezeli rakiplerinin transferde harcamış olduğu paralar, transfer devri ve siyah-beyaz topluluğuyla ilgili kıymetli tabirler lisana getiren Çebi, bilhassa Fenerbahçe ve Galatasaray ile ilgili çok konuşulacak tabirler kullandı. İşte Lider Çebi’nin Hürriyet’e vermiş olduğu özel röportajadan özel satır başlıkları.

Ali Koç, G.Saray’ın yaptığı birtakım transferlerin maliyetlerinin KAP’a bildirilenden farklı olduğunu sav etti. Sizin bu mevzuda bir yorumunuz var mı?

İspat edecek durumda değilim fakat kimi tereddütlerimiz var. Ben de duyuyorum bu savları, benim de kuşkularım var lakin ben bunu ispat edecek durumda değilim. Tereddüdümüz var. Bizim 5 liraya konuştuğumuz bir futbolcunun diğer bir kulüple 10’a muahedesi 3 lira diye açıklanıyorsa burada bir şeyler var demektir. Bunu araştırması gereken kurum Türkiye Futbol Federasyonu’dur. Zira TFF’nin ana vazifelerinden birisi rekabet şartlarına herkesin uymasını sağlamaktır. Yarın bir gün çift kontratlar çıkarsa ne olacak?

Bazıları sarı saçlara, kırmızı yanaklara hayranlık duyabilir lakin…

Bu transferleri çift kontratlar ile yapmışsanız. Paraları ödeyememezlik hasıl olur ise, Allah muhafaza! O gruplara da Allah yardım etsin. Adam dava ettiği anda UEFA bu kulüpleri men eder. Evrak mevzuları çok değerli mevzular. TFF puan silebilir, küme düşmeye kadar sarfiyat. Bu çok büyük bir risk. Lakin baktığınızda bizim 4 teklif ettiğimiz oyunca diğer gruba 8’e gitmiş. Kimileri sarı saçlara, kırmızı yanaklara hayranlık duyabilir. Ancak bunlar yalnızca argüman ve benim de kuşkularım var. Lakin bu böyledir diyemem, elimde kanıt yok.

Bizim transferlerimiz daha yanlışsız, ne çalım attık ne de çalım yedik

Ezeli rakipleri ile kendilerinin yaptığı transferleri kıymetlendiren Ahmet Parıltı Çebi, “Bizim stratejimiz daha doğruydu” tezinde bulunup şunları söyledi: “Rakiplerimizin bu yaz rakamsal olarak yapmış oldukları transferlerin bizim taraftarlarımızı beklentiye soktuğunu gözlemledik. Lakin taraftarlarımızın inanmasını istiyoruz ki bizim transfer siyasetimiz, stratejimiz daha gerçek. Biz gereksinimimiz olan, planımız dahilindeki çok daha hakikat isimleri transfer ettik. Transfer devrini, teknik grubumuz ile birlikte son derece başarılı geçirdik.

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Hürriyet’e konuştu. Ezeli rakiplerinin transferde harcamış olduğu paralar, transfer periyodu ve siyah-beyaz topluluğuyla ilgili değerli tabirler lisana getiren Çebi, bilhassa Fenerbahçe ve Galatasaray ile ilgili çok konuşulacak sözler kullandı. İşte Lider Çebi’nin Hürriyet’e vermiş olduğu özel röportajadan özel satır başlıkları.

Ali Koç, G.Saray’ın yaptığı kimi transferlerin maliyetlerinin KAP’a bildirilenden farklı olduğunu tez etti. Sizin bu bahiste bir yorumunuz var mı?

İspat edecek durumda değilim ancak kimi tereddütlerimiz var. Ben de duyuyorum bu argümanları, benim de kuşkularım var fakat ben bunu ispat edecek durumda değilim. Tereddüdümüz var. Bizim 5 liraya konuştuğumuz bir futbolcunun öbür bir kulüple 10’a mutabakatı 3 lira diye açıklanıyorsa burada bir şeyler var demektir. Bunu araştırması gereken kurum Türkiye Futbol Federasyonu’dur. Zira TFF’nin ana vazifelerinden birisi rekabet şartlarına herkesin uymasını sağlamaktır. Yarın bir gün çift kontratlar çıkarsa ne olacak?

Bazıları sarı saçlara, kırmızı yanaklara hayranlık duyabilir ancak…

Bu transferleri çift kontratlar ile yapmışsanız. Paraları ödeyememezlik hasıl olur ise, Allah muhafaza! O ekiplere da Allah yardım etsin. Adam dava ettiği anda UEFA bu kulüpleri men eder. Evrak hususları çok değerli hususlar. TFF puan silebilir, küme düşmeye kadar sarfiyat. Bu çok büyük bir risk. Fakat baktığınızda bizim 4 teklif ettiğimiz oyunca diğer gruba 8’e gitmiş. Kimileri sarı saçlara, kırmızı yanaklara hayranlık duyabilir. Lakin bunlar yalnızca argüman ve benim de kuşkularım var. Lakin bu böyledir diyemem, elimde kanıt yok.

Bizim transferlerimiz daha gerçek, ne çalım attık ne de çalım yedik

Ezeli rakipleri ile kendilerinin yaptığı transferleri pahalandıran Ahmet Parıltı Çebi, “Bizim stratejimiz daha doğruydu” argümanında bulunup şunları söyledi: “Rakiplerimizin bu yaz rakamsal olarak yapmış oldukları transferlerin bizim taraftarlarımızı beklentiye soktuğunu gözlemledik. Lakin taraftarlarımızın inanmasını istiyoruz ki bizim transfer siyasetimiz, stratejimiz daha yanlışsız. Biz gereksinimimiz olan, planımız dahilindeki çok daha yanlışsız isimleri transfer ettik. Transfer devrini, teknik takımımız ile birlikte son derece başarılı geçirdik.

Bizim transferlerimiz daha gerçek, ne çalım attık ne de çalım yedik

Ezeli rakipleri ile kendilerinin yaptığı transferleri kıymetlendiren Ahmet Işık Çebi, “Bizim stratejimiz daha doğruydu” argümanında bulunup şunları söyledi: “Rakiplerimizin bu yaz rakamsal olarak yapmış oldukları transferlerin bizim taraftarlarımızı beklentiye soktuğunu gözlemledik. Lakin taraftarlarımızın inanmasını istiyoruz ki bizim transfer siyasetimiz, stratejimiz daha gerçek. Biz gereksinimimiz olan, planımız dahilindeki çok daha yanlışsız isimleri transfer ettik. Transfer devrini, teknik takımımız ile birlikte son derece başarılı geçirdik.

Yaz transferleri yaz aşkı üzeredir çabuk söner

Ahmet Parıltı Çebi, transferle ilgili taraftarlara şu iletisi verdi: “Taraftarlarımızdan tek istediğim şu; önlerine listeyi koysunlar. Tüm oyuncuları şöyle bir konsantrasyonla baksınlar. Tek tek orayla burayla mukayese ederek değil. Bir de yaz transferleri yaz aşkları üzeredir. Çabuk söner.” Çebi, “İstediğiniz tüm futbolcuları aldınız mı?” sorusuna, “Bir kontenjanımız daha olsaydı birini düşünüyordum lakin 14 yabancı sayımızı kullandık. Hakikat da kullandık” karşılığını verdi.

Öyle basılan faşih paralarla bu iş olmaz, evvel ekip olmanız, inandırmanız lazım

Ahmet Işık Çebi, bu yıl transferde Körfez sermayesinin büyük tesiri olduğunu belirterek şunları söyledi: “Suudi Arabistan ve Katar inanılmaz para harcıyor. Kimle konuştuysak ‘Suudi Arabistan’dan teklif bekliyoruz. Orada transfer kapansın bakalım’ dedi. Bu sürecin bedeli en az 2 katı para ödemek demekti lakin biz bunu yapmadık. Kadro şu anda her şeyiyle hazır. 14 yabancımız tamam. En kıymetli şey grup olmak, bunu yapamazsanız kimi alırsanız alın!.. Ve oyuncularınızı inandırmanız, motive etmeniz lazım. O denli basılan fahiş paralarla bu işler olmaz.”

Bizim transferlerimiz daha yanlışsız, ne çalım attık ne de çalım yedik

Ezeli rakipleri ile kendilerinin yaptığı transferleri kıymetlendiren Ahmet Işık Çebi, “Bizim stratejimiz daha doğruydu” savında bulunup şunları söyledi: “Rakiplerimizin bu yaz rakamsal olarak yapmış oldukları transferlerin bizim taraftarlarımızı beklentiye soktuğunu gözlemledik. Lakin taraftarlarımızın inanmasını istiyoruz ki bizim transfer siyasetimiz, stratejimiz daha yanlışsız. Biz gereksinimimiz olan, planımız dahilindeki çok daha gerçek isimleri transfer ettik. Transfer periyodunu, teknik grubumuz ile birlikte son derece başarılı geçirdik.

Yaz transferleri yaz aşkı üzeredir çabuk söner

Ahmet Parıltı Çebi, transferle ilgili taraftarlara şu iletisi verdi: “Taraftarlarımızdan tek istediğim şu; önlerine listeyi koysunlar. Tüm oyuncuları şöyle bir konsantrasyonla baksınlar. Tek tek orayla burayla mukayese ederek değil. Bir de yaz transferleri yaz aşkları üzeredir. Çabuk söner.” Çebi, “İstediğiniz tüm futbolcuları aldınız mı?” sorusuna, “Bir kontenjanımız daha olsaydı birini düşünüyordum lakin 14 yabancı sayımızı kullandık. Yanlışsız da kullandık” yanıtını verdi.

Öyle basılan faşih paralarla bu iş olmaz, evvel ekip olmanız, inandırmanız lazım

Ahmet Işık Çebi, bu yıl transferde Körfez sermayesinin büyük tesiri olduğunu belirterek şunları söyledi: “Suudi Arabistan ve Katar inanılmaz para harcıyor. Kimle konuştuysak ‘Suudi Arabistan’dan teklif bekliyoruz. Orada transfer kapansın bakalım’ dedi. Bu sürecin bedeli en az 2 katı para ödemek demekti fakat biz bunu yapmadık. Kadro şu anda her şeyiyle hazır. 14 yabancımız tamam. En kıymetli şey ekip olmak, bunu yapamazsanız kimi alırsanız alın!.. Ve oyuncularınızı inandırmanız, motive etmeniz lazım. O denli basılan fahiş paralarla bu işler olmaz.”

Transferi kampa yetiştireyim diye telaş ederseniz kazık yiyebilirsiniz

Transferde geç kalındığı tezine katılmadığını belirten Ahmet Işık Çebi, şöyle konuştu: “Transfer sürecinde geç kalındı, kampa yetişilseydi dendi. Kampa yetiştireyim derken, gereksiz bir transfer mi yapsaydık telaşla? O telaşla ya teknik ya da ekonomik olarak kazık yiyeceksiniz. Rakiplerimizin getirdikleri, bilhassa Galatasaray’ın transferleri çok yazıldı çizildi, herkes baksın, nerede o gelen yıldızlar? Tahminen vakit alacak, ilerde yararlanacaklar.

Konferans Ligi Kupası’nı istiyoruz

Süper Lig’in dışında, finali Atina’da oynanacak UEFA Konferans Ligi şampiyonluğunu hedeflediklerini vurgulayan Ahmet Işık Çebi, bu hayalini, “Biz kupayı almak istiyoruz. Yer değerli değil” kelamlarıyla lisana getirdi. Çebi, “Real Madrid’in stadı 7 gün 24 saat çalışan bir tesis haline geldi. Siz statta bu türlü bir yapı düşünüyor musunuz” sorusu üzerine, “Sürekli faaliyet olması çok güç zira çimlerin sıhhati değerli, maç yapıyorsunuz” yanıtını verdi.

Çetinsaya lider olursa beni anlar

Çebi, idareden istifa eden Serhan Çetinsaya ile ilgili şunları söyledi: “Bir fikir ayrılığımız oldu. İnşallah yarın öbür gün lider olur da o gün beni zorladığı bu transferin aynısında biri de onu zorlar bu mevzularda ve kendisi de gerçeklerle hesaplaşır diye temenni ediyorum. Keşke bir sene daha kalsaydı, deneyimi artacaktı. Transferi istemek diğer bir şey, topluluğun yükünü taşımak diğer bir şey.”

Transferi kampa yetiştireyim diye telaş ederseniz kazık yiyebilirsiniz

Transferde geç kalındığı argümanına katılmadığını belirten Ahmet Işık Çebi, şöyle konuştu: “Transfer sürecinde geç kalındı, kampa yetişilseydi dendi. Kampa yetiştireyim derken, gereksiz bir transfer mi yapsaydık telaşla? O telaşla ya teknik ya da ekonomik olarak kazık yiyeceksiniz. Rakiplerimizin getirdikleri, bilhassa Galatasaray’ın transferleri çok yazıldı çizildi, herkes baksın, nerede o gelen yıldızlar? Tahminen vakit alacak, ilerde yararlanacaklar.

Konferans Ligi Kupası’nı istiyoruz

Süper Lig’in dışında, finali Atina’da oynanacak UEFA Konferans Ligi şampiyonluğunu hedeflediklerini vurgulayan Ahmet Parıltı Çebi, bu hayalini, “Biz kupayı almak istiyoruz. Yer kıymetli değil” kelamlarıyla lisana getirdi. Çebi, “Real Madrid’in stadı 7 gün 24 saat çalışan bir tesis haline geldi. Siz statta bu türlü bir yapı düşünüyor musunuz” sorusu üzerine, “Sürekli faaliyet olması çok güç zira çimlerin sıhhati değerli, maç yapıyorsunuz” karşılığını verdi.

Çetinsaya lider olursa beni anlar

Çebi, idareden istifa eden Serhan Çetinsaya ile ilgili şunları söyledi: “Bir fikir ayrılığımız oldu. İnşallah yarın öbür gün lider olur da o gün beni zorladığı bu transferin aynısında biri de onu zorlar bu mevzularda ve kendisi de gerçeklerle hesaplaşır diye temenni ediyorum. Keşke bir sene daha kalsaydı, deneyimi artacaktı. Transferi istemek diğer bir şey, topluluğun yükünü taşımak diğer bir şey.”

DURSUN BEYEFENDİ BEKLEMİYOR

Helallik almaları lazım. Her maç sonu açıklamaya gerek yok. Trabzon Lideri sabahı bekliyor fakat G.Saray Liderimiz, saygıdeğer Dursun Beyefendi maçın gerisinden yapıştırıyor. Bunlar taraftar istedi diye yapılması hakikat değil. Taraftar düzgün transfer yaparsın seni sever. Eksik beğenmediği transferi yapmışsındır eleştirebilir. Lakin onları keyifli etmek için yapılacak en hoş şey alana çıkıp övdüğü gruba top oynatmaktır.

DURSUN BEYEFENDİ BEKLEMİYOR

Helallik almaları lazım. Her maç sonu açıklamaya gerek yok. Trabzon Lideri sabahı bekliyor lakin G.Saray Liderimiz, saygıdeğer Dursun Beyefendi maçın gerisinden yapıştırıyor. Bunlar taraftar istedi diye yapılması gerçek değil. Taraftar düzgün transfer yaparsın seni sever. Eksik beğenmediği transferi yapmışsındır eleştirebilir. Fakat onları memnun etmek için yapılacak en hoş şey alana çıkıp övdüğü gruba top oynatmaktır.