Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, bilhassa savunma bölgesindeki sorunu çözebilmek için teşebbüslerini hızlandırdı. Siyah-beyazlıların, daha evvel de teklifte bulunduğu fakat Arsenal’in ayrılığına müsaade vermediği Rob Holding için İngiliz grubunun kapısını yine çalmaya karar verdi. L’Equipe’te yer alan habere nazaran siyah-beyazlılar, Londra grubunda forma giyen Rob Holding’i takımına katmak istiyor. Habere nazaran Beşiktaş, oyuncunun transferi için Arsenal ve oyuncu ile görüşmelere başladı. Siyah-beyazlılar, daha evvel 2.5 milyon euro önerse de kabul görmemişti. Beşiktaş idaresi, dönem sonunda kontratı bitecek olan Holding’i makul bir kiralama bedeli ödeyerek takımına katmayı hedefliyor.

KİRALANMASI UYGUN

Fotomaç’ın haberine nazaran; 27 yaşındaki Rob Holding’in kiralık olarak gönderilmesinin uygun olacağı söz edilirken, “2016’da Bolton’dan Arsenal’e 3 milyon euro’ya transfer olan Rob Holding güvenilirdi, fakat gerçek şu ki yeteri kadar talih bulamadı. Bulduğunda da beklenen patlamayı yapamadı. Bu nedenle kiralanması herkes için en yeterlisi olacaktır” sözlerine yer verildi.

12

Profesyonel kulüp mesleğinde bugüne kadar 228 resmi müsabakaya çıkan 27 yaşındaki stoper Rob Holding bu dönemde 10 gol atarken, 2 de asist yaptı ve toplam 12 gole katkı sağladı. İngiliz oyuncu bu maçların 35’ini altyapı kadrolarında geçirirken; Arsenal’de 162, Bolton’da 30, Bury’de de 1 uğraşta misyon yaptı.