ERMAN TOROĞLU – İSMAİL KARTAL DÜZGÜN YÖNETİYOR

Samsun’da çok nem ve yüksek sıcaklığa karşın alanda çaba eden 22 futbolcuya da “Helal olsun” demek gerek. Birinci yarıya baktığınızda kalite var mı eh! İki kadro da taktik anlayışlarını yapmaya çalıştı. Birbirlerini güzel tahlil etmişler ona nazaran oynadılar. Samsunspor yeni bir grup, alt ligden gelmesine karşın alandaki duruşu uygundu. Bölgeler ortasında hiç kopukluk yoktu. Samsunspor taraftarını da tebrik ediyorum tribünler doluydu. Ben o tribünleri yeterli bilirim daha 16 yaşındayken birinci profesyonel maçıma çıkmıştım Samsun’da ve gol atmıştım.

Sezon başında bir grup ne kadar puan alırsa o kadar avantaj. Fenerbahçe bu manada çok kritik bir deplasmandan galibiyetle ayrıldı. Bir de şu var Samsunspor grubu çok kimsenin başını ağrıtır içeride ve dışarıda. Daha bir oturacak, daha bir şekillenecek bu grup belirli. Fenerbahçe buradan 3 puan alarak çok hoş kaçtı. Attı attı kaçtı yani çok ekip buradan kaçamaz! O yüzden Fenerbahçe ismine çok kritik bir galibiyetti.

Fenerbahçe’nin öbür gruplara nazaran avantajı şu; Sarı-lacivertliler alacağı futbolcuları bayağı evvelden belirledi ve transferi erken yaptı. Gelen adamları da direkt oynattılar ve ekibe monte ettiler. Samsunspor karşısında da aldığı iki oyuncuyu oynattılar. Fenerbahçe’nin o avantajı var. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, şu ana kadar yeni transferleri çok güzel kullandı.

ERMAN TOROĞLU – İSMAİL KARTAL ÂLÂ YÖNETİYOR

Samsun’da çok nem ve yüksek sıcaklığa karşın alanda çaba eden 22 futbolcuya da “Helal olsun” demek gerek. Birinci yarıya baktığınızda kalite var mı eh! İki ekip da taktik anlayışlarını yapmaya çalıştı. Birbirlerini güzel tahlil etmişler ona nazaran oynadılar. Samsunspor yeni bir ekip, alt ligden gelmesine karşın alandaki duruşu yeterliydi. Bölgeler ortasında hiç kopukluk yoktu. Samsunspor taraftarını da tebrik ediyorum tribünler doluydu. Ben o tribünleri güzel bilirim daha 16 yaşındayken birinci profesyonel maçıma çıkmıştım Samsun’da ve gol atmıştım.

Sezon başında bir kadro ne kadar puan alırsa o kadar avantaj. Fenerbahçe bu manada çok kritik bir deplasmandan galibiyetle ayrıldı. Bir de şu var Samsunspor ekibi çok kimsenin başını ağrıtır içeride ve dışarıda. Daha bir oturacak, daha bir şekillenecek bu kadro muhakkak. Fenerbahçe buradan 3 puan alarak çok hoş kaçtı. Attı attı kaçtı yani çok ekip buradan kaçamaz! O yüzden Fenerbahçe ismine çok kritik bir galibiyetti.

Fenerbahçe’nin öteki ekiplere nazaran avantajı şu; Sarı-lacivertliler alacağı futbolcuları bayağı evvelden belirledi ve transferi erken yaptı. Gelen adamları da direkt oynattılar ve gruba monte ettiler. Samsunspor karşısında da aldığı iki oyuncuyu oynattılar. Fenerbahçe’nin o avantajı var. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, şu ana kadar yeni transferleri çok güzel kullandı.

Dzeko iki maçta çıktı gollerini attı kadrosu taşıdı. Cengiz Ünder bugün bir sakatlığı oldu lakin âlâ oynadı, golünü attırdı. Fenerbahçe yaptığı yatırımın karşılığını alıyor üzere görünüyor lakin bunun devamı gelecek mi, kıymetli olan o!

GÜRCAN BİLGİÇ – KALİTE-USTALIK

Samsunspor temposunu karşılayıp, yumuşatıp, oyunu rakip alana getirdi Fenerbahçe. Seyircisinin coşkusu, yüksek konsantrasyon ile kırmızı-beyazlı grup güç denemesi yaptı. Sonra saha kalitesi kendi istikrarını yarattı. Gözler Fred ve Cengiz Ünder’de. İki yıldız transferin birinci maçlarında “fark yaratırız” iletisini vermeye çabucak başladılar.

Hüseyin Hoca’nın beşi geride, üçü orta alanda, sekiz oyunculu duvarına, süratli atakçılar ile katkı sağlamayı planladı. Başarılı da oldu. Şöyle ki; İsmail hoca devrinde Fenerbahçe hiçbir rakibe bu kadar şut çekme imkanı vermemişti. Alan genişletip, birebirlerde başarılı Fofana üzere forvetlerini İrfan Can Eğribayat’ın alanına soktu. Fenerbahçe ise tedbirler yumağından, kendi konumları üretmenin peşindeydi.

Dzeko iki maçta çıktı gollerini attı ekibi taşıdı. Cengiz Ünder bugün bir sakatlığı oldu lakin uygun oynadı, golünü attırdı. Fenerbahçe yaptığı yatırımın karşılığını alıyor üzere görünüyor lakin bunun devamı gelecek mi, değerli olan o!

GÜRCAN BİLGİÇ – KALİTE-USTALIK

Samsunspor temposunu karşılayıp, yumuşatıp, oyunu rakip alana getirdi Fenerbahçe. Seyircisinin coşkusu, yüksek konsantrasyon ile kırmızı-beyazlı takım güç denemesi yaptı. Sonra saha kalitesi kendi istikrarını yarattı. Gözler Fred ve Cengiz Ünder’de. İki yıldız transferin birinci maçlarında “fark yaratırız” iletisini vermeye çabucak başladılar.

Hüseyin Hoca’nın beşi geride, üçü orta alanda, sekiz oyunculu duvarına, süratli atakçılar ile katkı sağlamayı planladı. Başarılı da oldu. Şöyle ki; İsmail hoca periyodunda Fenerbahçe hiçbir rakibe bu kadar şut çekme imkanı vermemişti. Alan genişletip, birebirlerde başarılı Fofana üzere forvetlerini İrfan Can Eğribayat’ın alanına soktu. Fenerbahçe ise tedbirler yumağından, kendi konumları üretmenin peşindeydi.

Dzkeo’nun dört isabetsiz vuruşuyla bitti birinci yarı. Böylesine kalabalık içinde Bosnalı golcüyü topla buluşturmayı da başardılar. Devre bittiğinde, “Zor maç fakat Fenerbahçe her an gol atabilir” yorumu vardı. Cengiz’in iki stoper ortasındaki Dzeko’yu bulması bir kalite, Dzeko’nun golü çıkarması ustalıktı. Kilidi kırmayı başardılar, rahatladılar ve riski rakibin üstüne bıraktılar.

Fred’in ofsayta takılan ikinci golündeki paslaşmalar, gözlerdeki “pası” sildi. Bir ayak arası ile yakalandı Tadic. Konumda Samsunsporlu oyuncuların topa dokunması, “baskı altındaydılar, denetimli ele geçirmediler” yorumuyla, birkaç atılım geriye dönüldü. Bu hoş gole yazık oldu.

İsmail Kartal tebriği hak ediyor. Altı oyuncusunu değiştirdi lakin oyunu değişmedi. Maçı büken, “Benim dediğim olur” diyen, gireni – çıkanı ile tıpkı sorumluluğu taşıyan bir grup yaptı. Hüseyin Eroğlu’nu da bir planı olan, buna sadık kalıp, vazgeçmeyen bir takım yaptığı için kutlarız. Problemli birinci haftaların her kesin başına bela olacak kadrosunu izletti bize…

Dzkeo’nun dört isabetsiz vuruşuyla bitti birinci yarı. Böylesine kalabalık içinde Bosnalı golcüyü topla buluşturmayı da başardılar. Devre bittiğinde, “Zor maç ancak Fenerbahçe her an gol atabilir” yorumu vardı. Cengiz’in iki stoper ortasındaki Dzeko’yu bulması bir kalite, Dzeko’nun golü çıkarması ustalıktı. Kilidi kırmayı başardılar, rahatladılar ve riski rakibin üstüne bıraktılar.

Fred’in ofsayta takılan ikinci golündeki paslaşmalar, gözlerdeki “pası” sildi. Bir ayak arası ile yakalandı Tadic. Konumda Samsunsporlu oyuncuların topa dokunması, “baskı altındaydılar, denetimli ele geçirmediler” yorumuyla, birkaç atak geriye dönüldü. Bu hoş gole yazık oldu.

İsmail Kartal tebriği hak ediyor. Altı oyuncusunu değiştirdi ancak oyunu değişmedi. Maçı büken, “Benim dediğim olur” diyen, gireni – çıkanı ile tıpkı sorumluluğu taşıyan bir ekip yaptı. Hüseyin Eroğlu’nu da bir planı olan, buna sadık kalıp, vazgeçmeyen bir takım yaptığı için kutlarız. Sıkıntılı birinci haftaların her kesin başına bela olacak ekibini izletti bize…

EMRE BOL – ÇAKMAKTAŞ

Öncelikle şunu söyleyeyim; Samsunspor tribünlerine bayıldım. İşte ismi harika olan ligin ekibi bu türlü olur. Döneme keyfin babasını katacaklarına eminim. Şu yer sorunumu çözmeleri şartıyla! Maçın birinci yarısı iki kadrosunda birbirlerini ölçüp tartmasıyla geçti. İsmail Kartal büyük planını kanatlar üzerine kurmuştu. Lakin ne yaptığını bilen Samsun savunması istikrarlı ve dikkatliydi.

Bu tip durumlarda merkez hamlesi ehemmiyet kazanıyor. Ne Mert Hakan ne de İsmail atak başlangıcını yapabilecek kalibrede değiller. Fred birinci maçı olmasına karşın kıymetli bir kalite olduğunu hepimize gösterdi. Attığı ancak sayılmayan golde bence hakem kusuru vardı. Aksiyonun başına dön diyor kural. Bu hakemler neredeyse maçın başına dönecekti!

Top Samsunspor’un denetimine geçtiği anda işte tam da orası aksiyon başlangıcı kabul edilir. Ne yazık hakemler dahi bu kuralı bilmiyor. Biz neyi kime anlatıyoruz? 60’a 40 topla oynayan, 1’e karşı 0.1 gol beklentisiyle oynayan Fenerbahçe galibiyeti hak etti. Eksikler elbette var. Ancak Fred’in yanına yapılacak istasyon transferi sarı-lacivertlilerin lige tartısını koymasını sağlayacaktır.

EMRE BOL – ÇAKMAKTAŞ

Öncelikle şunu söyleyeyim; Samsunspor tribünlerine bayıldım. İşte ismi harika olan ligin kadrosu bu türlü olur. Döneme keyfin babasını katacaklarına eminim. Şu taban sorunumu çözmeleri şartıyla! Maçın birinci yarısı iki ekibinde birbirlerini ölçüp tartmasıyla geçti. İsmail Kartal büyük planını kanatlar üzerine kurmuştu. Lakin ne yaptığını bilen Samsun savunması istikrarlı ve dikkatliydi.

Bu tip durumlarda merkez atağı kıymet kazanıyor. Ne Mert Hakan ne de İsmail atak başlangıcını yapabilecek kalibrede değiller. Fred birinci maçı olmasına karşın kıymetli bir kalite olduğunu hepimize gösterdi. Attığı lakin sayılmayan golde bence hakem yanlışı vardı. Aksiyonun başına dön diyor kural. Bu hakemler neredeyse maçın başına dönecekti!

Top Samsunspor’un denetimine geçtiği anda işte tam da orası aksiyon başlangıcı kabul edilir. Ne yazık hakemler dahi bu kuralı bilmiyor. Biz neyi kime anlatıyoruz? 60’a 40 topla oynayan, 1’e karşı 0.1 gol beklentisiyle oynayan Fenerbahçe galibiyeti hak etti. Eksikler elbette var. Ancak Fred’in yanına yapılacak istasyon transferi sarı-lacivertlilerin lige yükünü koymasını sağlayacaktır.

Szymanski’nin bir rahatsızlığı olduğu söylendi. Zati kahır olmasa bence takıma yazılacak birinci isim. Bu döneme çok net damgasını vuracak. Kısa bir müddet oyuna girmesine karşın ayağına değen her topu olumlu kıymetlendirdi. Fenerbahçe 7 haneli sayılara satabileceği yeni bir oyuncu buldu. Bu Samsunspor çok can yakar. Her gruba deplasman üzere deplasman olacak.

Szymanski’nin bir rahatsızlığı olduğu söylendi. Aslında kahır olmasa bence takıma yazılacak birinci isim. Bu döneme çok net damgasını vuracak. Kısa bir müddet oyuna girmesine karşın ayağına değen her topu olumlu kıymetlendirdi. Fenerbahçe 7 haneli sayılara satabileceği yeni bir oyuncu buldu. Bu Samsunspor çok can yakar. Her ekibe deplasman üzere deplasman olacak.