Beşiktaş’ın yaptığı açıklama;

Galatasaray Spor Kulübü’nün mesnetsiz tezlerle Kulübümüzü maksat alan açıklamasına ait yanıtımızdır:

Bırakın bu ucuz gündem değiştirme oyunlarını ve yakışıksız kabadayı söylemlerini!

Dün Galatasaray topluluğunun, Kulübümüzle ilgili yapmış olduğu açıklama yersiz, gereksiz ve hadsizdir. Futbol A Ekibimize dahil ettiğimiz bir futbolcumuz için hazırlanan transfer görüntüsünde; hiçbir kasıt, arka niyet ve ima maksadı taşımayan bir sahneye takılarak olayı gündem değiştirmek ismine kullanmak için yapılan bu açıklamadaki kabadayı ve tehdit dolu telaffuzlara pabuç bırakmayız.

Vatan ve millet sevgimizin herkesten, her topluluktan daha üstte olduğunu düşünüyoruz.

Birlik ve beraberliğimiz ile ülkemizin menfaatlerinin her vakit futbol gösterilerinden çok uzakta olmasına çaba etmeyi aziz bir vazife olarak biliriz.

Bu hususta bizimle yarışamayacak olanların telaffuzlarına çok dikkat etmeleri konusunda son kere uyarıyoruz. Bahsi geçen husus hakkında ilgililer ortasında gerçekleşen görüşmelerde mevzu açıklığa kavuşmasına karşın topluluğuna sevecen görünmek ismine bu türlü hadsiz bir açıklama yapılmasının gayesinin; yalnızca gündem değiştirmek olduğunu biliyoruz. Son zamanlardaki transfer gösterilerinden şımardıkları görülen Galatasaray İdaresi’ne son kelamımız; tehdit ve kabadayılık üzere telaffuzlardan uzak durmalarıdır.

Camianızın bile kabul edemeyeceği bu yakışıksız halinizi ve şımarıklıklarınızı bir kenara bırakın. Aksi halde bu tutumlarınıza gereken karşılığın, bir dahaki sefere misli ile olacağı konusunda ihtar ediyoruz.

Bahsi geçen hain terör örgütünün isminin bu olayda ne sebeple gündeme getirildiğini ve aklınıza neden geldiğini bilmemekle birlikte, münferit birtakım hain şahıslar dışında yüzyıllık kulüplerimizin bu bahisler içinde olmayacağını söylemenize gerek olmadan biliyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü’nün “Yavuz hırsız mesken sahibini bastırır” minvalinden açıklamasında kin ve nefret tohumları eken ithamlarını bir sefer daha kendilerine misliyle iade ettiğimizi ve Kulübümüzün bir örneğini gördüğümüz böylesi ucuz tehditlere karşı sessiz kalmayacağını kamuoyunun huzurunda tabir ederiz.