Beşiktaş, dış transferde Rebic, Onana, Amartey, Emrecan Bulut, Chamberlain, Rashica ve Zaynutdinov’u takımına katarken sağ stoper ve bir hamle oyuncusu için çalışmalarını sürdürüyor. Sabah’ın haberine nazaran siyah-beyazlılarda bir öteki değerli mevzu da mukavelelerinde son yıllarına giren Salih Uçan ve Cenk Tosun’la yine muahede sağlanması. Mert Günok ve Necip Uysal’a yeni sözleşme ile birlikte düzgünleştirme yapan idare, Salih ve Cenk konusunu da çözüp, bu gündemi kapatmak istiyor.

İTALYANLARI GERİ ÇEVİRDİ

Yıllık 8.5 milyon TL fiyat alan Salih Uçan’ın 40 milyon TL civarında beklentisi var. Geçtiğimiz dönem gösterdiği başarılı performansla dikkat çeken 29 yaşındaki oyuncu, yeni döneme da çok düzgün bir başlangıç yapmış durumda. Yaz transfer devrinde Sassuolo ve Genoa’nın ilgilendiği ulusal futbolcu yoluna Beşiktaş ile devam etmek isterken kontratının yenilenmesini dilek ediyor. Tecrübeli isme dönem bittikten sonra yapılan birinci teklif 18 milyon TL olmuştu lakin idarenin bu sayısı üst çıkaracağı kaydedildi.

GÖRÜŞMELER START ALIYOR

Geçtiğimiz dönem opsiyonu attığı goller ve yaptığı asistlerle devreye sokan Cenk Tosun’un yıllık çıkarı otomatik olarak 10 milyon TL’den 18 milyon TL’ye yükselmişti. 32 yaşındaki ulusal yıldız, nisan ayında siyahbeyazlı idarecilerle yaptığı görüşmede 1.5 milyon Euro üzerinden bir mutabakat sağladı. Deneyimli golcünün şu anki beklentisi de yeniden bu sayının karşılığını almak. İdare, yeni haftada hem Salih hem Cenk ile masaya oturacak ve mutabakat tabanı arayacak.