Boluspor’da teknik yönetici Turgay Altay’ın vazifesine son verilmesinin akabinde yerine getirilen Yalçın Koşukavak, kulüp tesislerinde düzenlenen merasimle 1 yıllık kontrata imza attı.

Türkiye’de futbol ekiplerindeki antrenörlerin kalitesiyle çok ilgilenmediğini vurgulayan Koşukavak, “Türkiye’de her geçen gün teknik adamların fikirlerine, futbol uzmanlıklarına itimadın azaldığı bir iklimde olduğumuzu düşünüyorum. Boluspor bu açıdan benim için çok bedelli. Güç bir devirde geldim. 4 maç, 3 puan, bir tanesi benimle oynandı. Kolay bir süreç değil.” biçiminde konuştu.

“HER ANTRENÖR KENDİ FİKİRLERİYLE GELİR”

Koşukavak, Boluspor’un teknik manada kendisinden evvel farklı bir yapıyla yönetildiğini belirterek, “Önceki antrenörün düşündüğü öbür şeyler vardı. Artık biz diğer şeyler düşünüyoruz. Her antrenör kendi fikirleriyle gelir. Uyar uymaz, olur olmaz. Onları farklı mevzu ancak esneyebilmeliyiz. O yüzden de şu anda mevcut takımda hem takım derinliği hem de biraz kadronun ofansif gücünü uygunlaştırıcı birkaç destek yapmamız gerekiyor fakat çok sıkıntı. Bir hafta kalmış, oyuncu yok, istediğiniz kalibrede yok, istediğiniz sayıda yok. Oyun ve model olarak, kısa, orta ve uzun vadede birtakım şeylerin planlanması gerektiğini düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

BOLUSPOR’UN UĞRAŞ ETTİĞİ 1. LİG’İN ÇOK BEDELLİ OLDUĞUNU VURGULAYAN KOŞUKAVAK, ŞUNLARI KAYDETTİ:

“İyi yapılanırsanız, âlâ organize olursanız muvaffakiyet geliri. Ben İstanbulspor’da çalıştım. Bugün Harika Lig’de. Biz de aklımız, antrenörlük yeteneğimiz, futbol zekamızla bu kulübün bu gününe takviye olabileceğimiz üzere inşallah yarınlarına da birtakım takviyeler atabiliriz. Ben performans antrenörüyüm. Skorla daima sorgulanıyorum. Birçok antrenör de o denli. Boluspor üzere kulüplerde antrenörü skorla sorgulamaktan öte ne ürettiğine bakmak lazım. Geleceği ne inşa ediyor? Onlara yönelmek lazım.”