FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda yarı final müsabakaları sona erdi. Günün birinci yarı final müsabakasında Sırbistan ile Kanada, Filipinler’in başşehri Manila’da bulunan Mall Of Asia Arena’da karşı karşıya geldi. Müsabakayı baştan sona üstün götüren Sırbistan, parkeden 95-86 galip ayrılarak yarı finale yükselen birinci grup oldu. Sırbistan’da Bogdan Bogdanovic 23 sayıyla galibiyette büyük hisse sahibi olurken, Kanada’da RJ Barrett 23 sayıyla oynamasına karşın yenilgisi engelleyemedi.

ABD’YE ŞOK: ALMANYA FİNALDE

Günün son yarı final müsabakasında ise Almanya ile ABD, finale çıkmak için çaba etti. Büyük çekişmeye sahne olan müsabakanın birinci dönemini Almanya, 33-31 önde tamamlarken; birinci yarıyı ABD, 60-59 önde geçti. Üçüncü dönemde 35 sayı bulan Almanya, bu dönemi 94-84 önde geçti. ABD son dönemde farkı eritmeyi başarsa da Almanya parkeden 113-111 galip ayrılarak ismini finale yazdırdı. Almanya’da Andreas Obst 24 sayıyla müsabakanın en skorer ismi olurken; ABD’de Anthony Edwards’ın 23 sayısı yenilgisi engelleyemedi.

2023 Basketbol Dünya Kupası’nda Sırbistan ile Almanya ortasında oynanacak olan final müsabakası, 10 Eylül Pazar günü TSİ 15.40’ta başlayacak.