Fenerbahçe – Twente maçı öncesi İsmail Kartal ve Szymanski konuşuyor.

İSMAİL KARTAL: MAÇ TRAFİĞİ YAŞIYORUZ

3-4 günde bir maç trafiği yaşıyoruz. Twente maçına en âlâ halde hazırlanmaya çalışıyoruz. Twente hareketli ve koşan bir kadro. Hollanda futbolunun temelindeki her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Rakiplerimizin hepsine hürmet duyuyoruz. Lakin Twente maçı çok çok değerli. Uygun futbolla, avantajlı bir skor almak istiyoruz. Başarırsak çok memnun olacağız.

“SAKATLIKLAR SEBEBİYLE ROTASYON YAPAMIYORUZ”

Birkaç sakat oyuncumuz var. Kimi mevkilerde daha fazla rotasyon yapabilecekken, sakatlıklar nedeniyle yapamıyoruz ve birtakım oyuncularımıza fazla yük biniyor. Sakatların bir kısmı yarın dönecek. Testler sonucunda kimin oynayacağına karar vereceğiz.

SEBASTİAN SZYMANSKI’NİN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe olarak yeterli yoldayız. Âlâ bir gidişatımız var. 6 maçta aldığımız sonuçlar ortada. Çok daha uygun olacağız. En uygununu yapmak için her şeyi deniyoruz. İlerleyen periyotta daha da yeterli olacağız. Twente ile geçen sene iki maç oynadım. Neler yapabileceklerini güzel biliyorum.

Fenerbahçe’de güzel bir başlangıç yaptım. Ben değil, grup için de bu geçerli. Bu formda devam etmeliyiz. Sıkı çalışıyorum. Kimin gol attığı, asist yaptığı değerli değil. Kazanmak değerli.

Fenerbahçe düzgün oyunculardan konseyi, âlâ bir ekip. Rekabet, gruba yarar sağlar. Herkes gelişir. İsmail Kartal en yeterli 11’i kuracaktır. En uygununu İsmail Kartal bilir. Fazla kaliteli oyuncunun olması, yararlı bir şey.

Benim oyun usulüm bu! Koşu ve pres manasında kadroya yardımcı olurum. Bazen rakipten top çalmak, beni gol atmaktan daha fazla keyifli ediyor.

Taraftarın gösterdiği bu ilgiyi ve sevgiyi beklemiyordum. Yalnızca beni değil, tüm kadrosu tutkuyla destekliyorlar. Avrupa ile kıyaslarsam, buradaki tutku çok farklı. Ben de bunu çok seviyorum.