Fenerbahçe – Twente maçı öncesi İsmail Kartal ve Szymanski konuştu.

İSMAİL KARTAL: MAÇ TRAFİĞİ YAŞIYORUZ

3-4 günde bir maç trafiği yaşıyoruz. Twente maçına en uygun halde hazırlanmaya çalışıyoruz. Twente hareketli ve koşan bir ekip. Hollanda futbolunun temelindeki her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Rakiplerimizin hepsine hürmet duyuyoruz. Lakin Twente maçı çok çok kıymetli. Düzgün futbolla, avantajlı bir skor almak istiyoruz. Başarırsak çok memnun olacağız.

“SAKATLIKLAR SEBEBİYLE ROTASYON YAPAMIYORUZ”

Birkaç sakat oyuncumuz var. Kimi mevkilerde daha fazla rotasyon yapabilecekken, sakatlıklar nedeniyle yapamıyoruz ve kimi oyuncularımıza fazla yük biniyor. Sakatların bir kısmı yarın dönecek. Testler sonucunda kimin oynayacağına karar vereceğiz.

KAS YORGUNLUĞU TESPİTİ!

Kas yorgunluğunu tespit etme durumunu 3 sene evvel bir Anadolu kulübünde keşfettik ve denedik. Fenerbahçe’de de olduğunu biliyorduk. Buna 2 tane yenilik kattık. Futbolcuların kas yorgunluğuna bakıyoruz. Ayrıyeten kimi aletlerle futbolcuların yorgun olup olmadığını, gece kaç saat uyuduğunu tespit ediyoruz. Artık bunun içine girdik. Sakatlık riskini minimuma indirmek için hazırlanıyoruz. Şu an güzel yoldayız. Ulusal maç ortasında çok daha düzgün olacağız.

Maçın gidişatına nazaran, rakibin ataklarına nazaran değişiklikler yapıyorum. Samsunspor maçında da o denli bir yerde, o denli bir dakikada Umut’un girmesi ve topu tutması gerekiyordu. Öbür bir nedeni yoktu. Umut da bizim kadronun oyuncularından bir tanesi. Daha fazla bir şeyler vereceğini iddia ettiğim için Umut’u tercih ettim.

Samsunspor maçında 10 Türk oynaması tesadüf. Daha dinlenik ve daha sağlıklı oyuncular tercih ettiğimiz için bu türlü bir durum oldu. Her maçın öyküsü farklıdır. Her maç 10 Türk olacak diye bir şey yok.

LIVAKOVIC VE ALTAY…

Dominik Livakovic için bir şey söylemem gerçek olmaz. Lider ve idarenin denetiminde gidiyor. Altay Bayındır bu akşam antrenmana çıkacak. Mutlaklaşan bir transfer durumu yok. Katılaşınca kulüp açıklar.

SEBASTİAN SZYMANSKI’NİN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe olarak uygun yoldayız. Uygun bir gidişatımız var. 6 maçta aldığımız sonuçlar ortada. Çok daha uygun olacağız. En düzgününü yapmak için her şeyi deniyoruz. İlerleyen devirde daha da düzgün olacağız. Twente ile geçen sene iki maç oynadım. Neler yapabileceklerini âlâ biliyorum.

Fenerbahçe’de güzel bir başlangıç yaptım. Ben değil, kadro için de bu geçerli. Bu halde devam etmeliyiz. Sıkı çalışıyorum. Kimin gol attığı, asist yaptığı kıymetli değil. Kazanmak değerli.

Fenerbahçe güzel oyunculardan konseyi, uygun bir grup. Rekabet, gruba yarar sağlar. Herkes gelişir. İsmail Kartal en güzel 11’i kuracaktır. En güzelini İsmail Kartal bilir. Fazla kaliteli oyuncunun olması, yararlı bir şey.

Benim oyun usulüm bu! Koşu ve pres manasında gruba yardımcı olurum. Bazen rakipten top çalmak, beni gol atmaktan daha fazla memnun ediyor.

Taraftarın gösterdiği bu ilgiyi ve sevgiyi beklemiyordum. Yalnızca beni değil, tüm ekibi tutkuyla destekliyorlar. Avrupa ile kıyaslarsam, buradaki tutku çok farklı. Ben de bunu çok seviyorum.