Sarı-lacivertli idare, şampiyonluk hasretini bitirmek istediği 2023-24 dönemi için kaliteli takım kurma çalışmalarına devam ederken, kimi oyuncularla da yollarını ayırdı. Yapılan satışların akabinde sarı-lacivertlilerin kasasına yaklaşık olarak 53 milyon Euro üzere bir sayı girdi. Lakin bu sayının Altay Bayındır’ın muhtemel satışının akabinde 60 milyon Euro’ya yükselmesi bekleniyor. Arda Güler transferinden 20 milyon Euro kazanan Fenerbahçe, Attila Szalai’den 12.3 milyon Euro, Bruma’dan 6.5 milyon Euro, Rossi’den 5.163 milyon Euro, Berisha’dan 4 milyon Euro, Arao’dan 3 milyon Euro, Gustavo Henrique’den ise 1.2 milyon Euro’yu kasasına koydu. Sarı-lacivertliler bu transferlerin yanı sıra transferi gündemde olan ulusal kaleci Altay Bayındır’dan ise 7 milyon Euro üzere bir sayısı da gelirlerine ekleyecek. Kelam konusu transferin gerçekleşmesi durumunda ise Fenerbahçe’nin geliri yaklaşık olarak 60 milyon Euro’ya çıkacak. Satışların akabinde sarı-lacivertli kulüp yabancı oyuncu sonu kontenjanını da rahatlatmış oldu.
Öte yandan kaideye bağlı bonuslarla ise Fenerbahçe ek olarak Arda Güler transferinden 10 milyon, Rossi’den ise 1 milyon Dolar daha gelir sağlayacak.

JOAO PEDRO 3.5 MİLYON GELİR GETİREBİLİR

Fenerbahçe’nin Brezilya grubu Gremio FBPA’ya satın alma opsiyonuyla kiraladığı Joao Pedro ise değerli bir katkı sunabilir. Gremio FBPA, Joao Pedro’nun satın alma opsiyonunu kullanmak isterse sarı-lacivertliler, 3.5 milyon Euro daha gelir elde edecek.
Bu oyuncunun yanı sıra Crespo, Joshua King ve Batshuayi’nin de satılma ihtimali bulunuyor.