Yunus Akgün’ün menajeri Necdet Ergezen, 23 yaşındaki futbolcunun Leicester City ile yaptığı mutabakatın satın alma opsiyonlu olduğunu söyledi. Radyospor’da Özgür Sancar’a konuşan Ergeçen, “Leicester City’nin Premier Lig’e yükselmesi ve Akgün’ün de 25 maçta forma giymesi halinde satın alma opsiyonu zorunluluğa dönüşecek. Şayet İngiliz takım lig atlayamaz ise Akgün’ün forma giydiği maç sayısı kıymetli olmayacak ve grup yeniden de genç forvet ile yola devam etmek isterse satın alma opsiyonunu kullanabilecek. Leicester City’nin Yunus Akgün’ü satın alması durumunda Galatasaray 9 milyon Euro gelir elde edecek” dedi.

ÇOK SICAK KARŞILADILAR

Yunus’un İngiltere’de coşkulu bir halde karşılandığını belirten menajer Necdet Ergezen, “Çok sıcak bir karşılama yaşadık ve bu durum hâlâ da devam ediyor. Hem teknik grup hem de oyuncuların yerleşmesi ya da aileleri ile alakalı bahislerle ilgilenen Leicester grubu çok sıcak davrandı. Bize, bilhassa de Yunus’a inanılmaz takviye oluyorlar. Şu ana kadar her şey pozitif” diye konuştu.

TERCİHİ İNGİLTERE

G.Saray’da forma giydiği periyotta Yunus Akgün’e birçok teklif geldiğini de aktaran Ergezen gelen teklifler hakkında şunları söyledi: Fransa Ligue 1’den iki teklif aldık. İtalya Serie A’dan ve Belçika’dan da tıpkı halde teklifler vardı. Üstün Lig’den de teklif vardı fakat Yunus mevzu Leicester City olunca lig farkını gözetmeden bir karar verdi. Bu kararından da çok şad…