Galatasaray Lider Vekili Erden Timur, basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.

İşte Timur’un açıklamalarından satır başları:

Bu sene daha farklıyız. Deneyimim geçen sene ve bu sene. Avrupa’daki büyük kulüp sahipleri, sportif yöneticilerle Suudi Arabistan’ı konuştuk. Güç bir transfer periyodu oldu. Scout takımımız ile sene başından beri âlâ hazırlandık. Özel hazırlanmıştık. Binlerin üzerinde oyuncu incelendi.

“TETE KONUSUNDA OLUMSUZLUK YOK”

Öyle bir müracaat bize gelmedi. Fakat olacaktır. Hukukçulara mevzuyu incelttik ve ondan sonra karar verdik. Olumsuzluk yok. Tazminat manasında bir şey olmayacak.

“ZANIOLO’DA KAİDEYE BAĞLI YÜKSEK BİR BONSERVİS VAR”

Nicolo Zaniolo, Premier Lig kelam konusu olunca gitmek istedi. Rekor bir kira bedeliyle gitti. Kurala bağlı yüksek bir bonservis var. 40 milyon Euro bonuslarla olacak sayılar. Tek tek bonuslar aklımda değil. 15 milyon Euro’ya aldık. Daha fazla kar için bu satışı yaptık.

Zaniolo’nun geriye dönüp, gelecek sene bizde oynamasını da isteyebiliriz. Bu yollar daima açık.

“TÜRKİYE’DE BU TÜRLÜ TAKIM KURULMADI”

Hiçbir rakip grup yöneticisi ‘Hata yaptık’ demiyor.Karalama işlerini yapmak çok kolay. O işlere tenezzül etmek istemiyoruz. Türk futbolunu dönüştürmek istiyoruz. Bütçeleri, ödemeleri divan konseyinde açıklayacağız. Aldığımız oyuncuların 149 milyon euro’luk transfer pahası var. Türk futbolunda bu türlü bir şey yok. Yarısı bile yok! İmza bedelleri dahil 30 Milyon euro’ya aldık. Geçen sene 43 Milyon euro transfere harcadık. Bu sene daha da altında. Bu sorguluyor olmalarını teknik olarak anlamıyorum.