Galatasaray Lider Vekili Erden Timur, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İşte Timur’un açıklamalarından satır başları:

Bu sene daha farklıyız. Deneyimim geçen sene ve bu sene. Avrupa’daki büyük kulüp sahipleri, sportif yöneticilerle Suudi Arabistan’ı konuştuk. Sıkıntı bir transfer devri oldu. Scout takımımız ile sene başından beri güzel hazırlandık. Özel hazırlanmıştık. Binlerin üzerinde oyuncu incelendi.

“TETE KONUSUNDA OLUMSUZLUK YOK”

Öyle bir müracaat bize gelmedi. Fakat olacaktır. Hukukçulara mevzuyu incelttik ve ondan sonra karar verdik. Olumsuzluk yok. Tazminat manasında bir şey olmayacak.

“ZANIOLO’DA KOŞULA BAĞLI YÜKSEK BİR BONSERVİS VAR”

Nicolo Zaniolo, Premier Lig kelam konusu olunca gitmek istedi. Rekor bir kira bedeliyle gitti. Kaideye bağlı yüksek bir bonservis var. 40 milyon Euro bonuslarla olacak sayılar. Tek tek bonuslar aklımda değil. 15 milyon Euro’ya aldık. Daha fazla kar için bu satışı yaptık.

Zaniolo’nun geriye dönüp, gelecek sene bizde oynamasını da isteyebiliriz. Bu yollar daima açık.

“TÜRKİYE’DE BU TÜRLÜ TAKIM KURULMADI”

Hiçbir rakip kadro yöneticisi ‘Hata yaptık’ demiyor.Karalama işlerini yapmak çok kolay. O işlere tenezzül etmek istemiyoruz. Türk futbolunu dönüştürmek istiyoruz. Bütçeleri, ödemeleri divan şurasında açıklayacağız. Aldığımız oyuncuların 149 milyon Euro’luk transfer kıymeti var. Türk futbolunda bu türlü bir şey yok. Yarısı bile yok! İmza bedelleri dahil 30 milyon Euro’ya aldık. Geçen sene 43 milyon Euro transfere harcadık. Bu sene daha da altında. Bu sorguluyor olmalarını teknik olarak anlamıyorum.

MAURO ICARDI ÖRNEĞİ…

Üst seviye oyuncuların kederi para değil. Onların aslında parası var. Ortadaki 3-5 milyon farkı önemsemeyen çok oyuncu var. Oyuncu para buluyor lakin daha az bulduğu şey, samimiyet, huzurlu ortam. Bu türlü olunca sizi tercih ediyorlar. Mauro Icardi örneği üzere.

Türk futbolunun, öbür kulüplerin transfer kalitesini yükselttiğim için çok memnunum.

TRANSFER OLACAK MI?

Yabancı transferini büyük olasılıkla kapattık. Çok hoş bir yerli futbolcu bulursak, fırsat transferi olursa alacağız.

“2 SENE EVVEL VECINO GELSE…”

Hedefi çok yükseltmişiz. İki sene evvel Matias Vecino gelecek olsa, çok büyük transfer olurdu. Kerem Demirbay birebir formda. Bu kulüplerin sahibi taraftar. Geleceği düşünmek lazım. Harcama limitimiz Şampiyonlar Ligi’ni garantileyene kadar yoktu. 25 milyon Euro’ya yakın sayı oradan elde ettik. Bu durumu açıklayamazdık, zira menajerler ve oyuncular limiti olmayan kadroyla görüşmez.

Taraftarların bu baskısı, idaresi popülizme iter. İstifa ederim lakin popülizm yapmam.

“AMRABAT İLE ANLAŞMIŞTIK”

Sofyan Amrabat ile büyük ölçüde anlaşmıştık. Fiorentina ile de bir noktaya gelebilecek düzeydeydik. Harcama limitinin açılmasını bekliyorduk. Çarşamba akşamı Manchester United devreye girdi.

VECINO NEDEN OLMADI?

Okan Hoca 6-8 istedi. Tanguy Ndombele daha 8 bir oyuncu. Matias Vecino ile konuştuk ve kulübüyle anlaştık. 23:30 üzere Maurizio Sarri transfere onay vermedi. Hatta reaksiyon gösterdi.

“BU SENE KURTULUŞ MÜCADELESİ”

Türkiye Ligi’nin düzeyi arttı, bu sene daha da artacak. Bu sene için çok farklı çalışma yapacağız. Dayanışma ve konsantrasyon yılı. Galatasaray taraftarlarına sesleniyorum. Dayanışma nedir? Her türlü şeye sahip çıkmaktır. Zorlukta bir ortada olmaktır. Kurtuluş uğraşı üzere görmek lazım. Oyuncularımıza sahip çıkalım. Oyuncularımıza top kaybettiğinde reaksiyon olmamalı. Ne olursa olsun dayanak verelim. Şampiyon olacaksak, birlikte olacağız.

“SERGIO RAMOS İKNA OLMUŞTU…”

Sergio Ramos gelmeye ikna olmuştu. Sevilla tercihi bir yandan bekliyordu. En son 8.5 milyon Euro’lara düşmüştü, hala istediğimiz noktaya gelmemişti. Sevilla gelince, o da geldiği kulübe gitmek istedi.

“BEŞİKTAŞ DA RAMOS’U İSTEDİ”

Toplam sponsorluklar 53 milyon Euro’yu buldu. 30 milyon Euro bu yılki stat ve başka sponsorluklar. Atletlerle ilgili sponsorluklar var. Beşiktaş da Sergio Ramos transferi için sponsorlarla görüştü. Bu olağan bir şey. Bu sponsorluk geliri bir rekor, daha da artacak. Geçen sene 17 milyon Euro’ydu, bu sene 53 milyon Euro.