Galatasaray Kulübü İkinci Lideri Metin Öztürk, Türk futbolu ve Galatasaray’ın unutulmaz oyuncularından “Taçsız Kral” lakaplı Metin Oktay’ın 32. mevt yıl dönümü için düzenlenen anma merasiminde açıklamalarda bulundu.

Başkan Dursun Özbek ve Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur’un futbolla ilgili çalışmaları sürdürdüğüne değinen Öztürk, “Yapılan transferleri görüyorsunuz. Türkiye Ligi’nde bizim dışımızda 19 değerli rakibimiz daha var. Yıldız transferler sizi kesinlikle ileri götürüyor, taraftarı heyecanlandırıyor. Lakin taraftarın gücü, teknik takımın seçimi, yıldız futbolcunun oynamasıyla sonuca ulaşıyorsunuz. Öbür 19 grup üzere maksadımız şampiyonluk. Biz herkesten bir adım önde ve şampiyonluğa daha yakın olduğumuzu düşünüyoruz. Taraftarımız hazırlansın, bayraklarını hazırlasın.” diye konuştu.

Öztürk, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne vurgu yaparak, “Rahmetli kurucu liderimiz Ali Sami Yen’in koyduğu amaç doğrultusunda yalnızca Türkiye’de şampiyon olmak istemiyoruz. Avrupa’da da gidebildiğimiz kadar ilerlemek, Galatasaray taraftarını ve tüm Türkiye’yi sokağa dökmek, ülke puanına katkı sağlamak ve ülkemizin itibarını ilerilere götürmeyi hedefliyoruz. Bu zati daima Galatasaray’ın misyonu. Yalnızca son birkaç yılda değil 1996’dan başlayıp bugüne kadar Avrupa’da Türkiye’yi en fazla temsil eden kadro Galatasaray. Şampiyonlar Ligi’nde 17 kere yer alan kulüp Galatasaray. Bunu, bugüne kadar olan yöneticiler, futbolcular ve teknik takımlar başardı. Mayıs ayına kadar bu misyon bizde. Üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.” sözlerini kullandı.