Gençlerbirliği altyapısında yetişen 19 yaşındaki futbolcu Buyruk Ortakaya, 2021 yaz transfer periyodunda Fenerbahçe altyapısına transfer oldu. Altyapıda 1 sene forma giydikten sonra geçen dönem Fenerbahçe A kadro takımına dahil edilen genç savunma oyuncusu, gelişimi için 2022-2023 dönemini kiralık olarak TFF 1.Lig takımı Göztepe’de tamamladı. İzmir takımında 33 maça çıkan ve 1 gol kaydeden genç stoper, başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Dönem sonunda yine Fenerbahçe’ye dönüş yapan 19 yaşındaki Ortakaya, kiralık olarak bu defa TFF 1.Lig’in öbür bir takımı Kocaelispor’a transfer oldu. Fenerbahçe’yle 2027 yılına kadar kontratı bulunan stoper Buyruk Ortakaya, Fenerbahçe’deki amaçları başta olmak üzere performansıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“KOCAELİSPOR’DA FORMA TALİHİ BULUP KENDİMİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUM”
Yeni dönemde Kocaelispor’da birinci 11’in değerli isimlerinden olarak, giydiğim formayı en uygun halde temsil etmek ve grubuma Harika Lig yolunda katkıda bulunmak istiyorum. Teknik yöneticimiz Ertuğrul Sağlam’ın ekibe olan tesiri çok güzel. Hocamızla birebir münasebetlerimiz de çok düzgün. Tertipli biçimde forma giymeye başladığım vakit da en uygun performansımı sergileyip elimden geleni yapacağım. Genç olduğum için mesleğim açısından en değerli şey forma bahtı bulmak ve kendimi geliştirmeye devam etmek.

“ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ, SERGIO RAMOS VE KIMPEMBE’Yİ ÖRNEK ALIYORUM”
En büyük hayallerimden bir tanesi de Avrupa’nın en değerli kulüplerinde forma giymek. Arda Güler’le hepimiz gurur duyuyoruz ve natürel ki amaçlarımdan bir tanesi de bu yolda ilerlemek. Yurt dışından grupların benimle ilgilendiğini duymak ve bilmek motivasyonumu artırıyor. Değerli olan daha fazla çalışıp, daha güzel bir mantalite ile oralara gidebilmek. Topa sahip olma ve geriden oyun kurma biçiminden ötürü Premier Lig ve La Liga’yı kendime daha yakın olarak görüyorum. Sergio Ramos, Kimpembe ve Ulusal grubumuzun stoperi Çağlar abiyi örnek alıyorum. Çağlar abinin oyun kurma özelliği, Sergio Ramos’un agresifliği, Kimpembe’nin de defansif özellikleri çok ileri düzeyde.

“FENERBAHÇE’DE DOLU DOLU BİR DÖNEM GEÇİRİP ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUM”
Fenerbahçe’ye geri döndüğüm vakit, Göztepe’de sistemli biçimde oynayarak geldiğim için bir beklentim ve heyecanım vardı olağan ki fakat hocamız İsmail Kartal daha fazla forma bahtı bularak kendimi geliştirmem için bu türlü kıymetlendirdi diyebilirim. Artık Kocaelispor’da elimden gelen performansı sergileyip gelecek yıllara kendimi hazırlayacağım. Bir gün Fenerbahçe’de dolu dolu bir dönem geçirip şampiyonluk yaşamak istiyorum. Babam eski futbolcu olduğu için ailem futbolla yakından ilgileniyor. Babam küçüklüğümden beri futbolla alakalı tavsiyelerde bulunup benimle ilgilendi. Ben de onun tavsiyelerini dinleyip sıkı çalışmaya devam ediyorum. Fenerbahçe’ye birinci gittiğim vakitler ailem çok keyifli oldu. Onlara gurur yaşattıysam ne memnun bana. İnşallah onları daha fazla keyifli ederim. A Ulusal Kadro forması giymek, her Türk çocuğunun hayalidir. Benim de en büyük hayallerimden bir tanesi A Ulusal Ekip forması giymektir. Hayallerimi gerçekleştirmek ismine sıkı biçimde çalışmaya ve kendimi geliştirmeye devam edeceğim.