UEFA Konferans Ligi 3. çeşitte Fenerbahçe, 3-1’in rövanşında Maribor deplasmanında sahneye çıktı ve rakibini 3-0 mağlup etti. Sarı-lacivertlilerin teknik yöneticisi İsmail Kartal, gayret sonrasında açıklamalarda bulundu.

İşte Kartal’ın açıklamalarından satır başları:

Yerli ve yabancı tüm oyuncularımda gelişim var. Jayden, Luan, Djiku güzel oynadı. Tadic’in kalitesi tartışılmaz. Szymanski de fevkalade, üstüne koyuyor. Her geçen gün birbirimizi daha güzel tanıyoruz. Her oyuncumuzun alanda neler vereceğini biliyoruz. Çalışıyoruz. Ekip içinde saygın bir rekabet var. Bu rekabet kadro kalitesini artırıyor, başarıyı getiriyor. Oyuna mesela Bartuğ’u aldık. Oynatmak için fırsat kovalıyordum. Umut Nayir ile birlikte girdikten sonra âlâ oynadılar. Çalışarak hem yerli hem yabancı oyuncularımızın performanslarını yükseltiyoruz. Oyuncularımızla hoş bir bağlantımız var. Onlar da biz de uygun çalışıyoruz. İşimiz bu zati. Artık Samsun maçını düşünüyoruz. Sakat oyuncularımız var. Samet’in durumu var. Ferdi’nin ufak bir sorunu var. Bakalım. Samsun maçına en güzel halde hazırlanmak istiyoruz.

Bu maça hakikaten güzel hazırlandık. İstanbul’daki birinci maçta rakibi tanıdık ve burada da yanlışsız tahliller yaptık. Oyuncularım verdiğim vazifeleri harfiyen yerine getirdiler. Hoş bir oyun ve hoş skorla buradan ayrılıyoruz. Ülke puanına katkı sağladığımız için memnunuz. Net galibiyetle buradan ayrıldığımız için da ayrıyeten memnunuz.

Bizim taraftarın pankartı alındı, olaylar çıktı. Gerginleşen ortamda taraftarımızı stadyum dışına çıkartılması hakikat değil. Haksızlığa uğrayanlar bizim taraftarımız. Yöneticilerimiz gerekli açıklamayı yapacaktır. Taraftarımızın dışarı çıkmasını hakikat bulmadım.