UEFA Konferans Ligi 3. tıpta Fenerbahçe, 3-1’in rövanşında Maribor deplasmanında sahneye çıktı ve rakibini 3-0 mağlup etti. Sarı-lacivertlilerin teknik yöneticisi İsmail Kartal, çaba sonrasında açıklamalarda bulundu.

İşte Kartal’ın açıklamalarından satır başları:

Yerli ve yabancı tüm oyuncularımda gelişim var. Jayden, Luan, Djiku güzel oynadı. Tadic’in kalitesi tartışılmaz. Szymanski de harikulade, üstüne koyuyor. Her geçen gün birbirimizi daha âlâ tanıyoruz. Her oyuncumuzun alanda neler vereceğini biliyoruz. Çalışıyoruz. Grup içinde saygın bir rekabet var. Bu rekabet grup kalitesini artırıyor, başarıyı getiriyor. Oyuna mesela Bartuğ’u aldık. Oynatmak için fırsat kovalıyordum. Umut Nayir ile birlikte girdikten sonra düzgün oynadılar. Çalışarak hem yerli hem yabancı oyuncularımızın performanslarını yükseltiyoruz. Oyuncularımızla hoş bir bağlantımız var. Onlar da biz de düzgün çalışıyoruz. İşimiz bu zati. Artık Samsun maçını düşünüyoruz. Sakat oyuncularımız var. Samet’in durumu var. Ferdi’nin ufak bir sorunu var. Bakalım. Samsun maçına en uygun formda hazırlanmak istiyoruz.

Bu maça sahiden güzel hazırlandık. İstanbul’daki birinci maçta rakibi tanıdık ve burada da gerçek tahliller yaptık. Oyuncularım verdiğim misyonları harfiyen yerine getirdiler. Hoş bir oyun ve hoş skorla buradan ayrılıyoruz. Ülke puanına katkı sağladığımız için memnunuz. Net galibiyetle buradan ayrıldığımız için da ayrıyeten memnunuz.

Bizim taraftarın pankartı alındı, olaylar çıktı. Gerginleşen ortamda taraftarımızı stadyum dışına çıkartılması hakikat değil. Haksızlığa uğrayanlar bizim taraftarımız. Yöneticilerimiz gerekli açıklamayı yapacaktır. Taraftarımızın dışarı çıkmasını hakikat bulmadım.