Samsunspor’un Lideri Yüksel Yıldırım, heyecanla beklenen 21 Ağustos Pazartesi günü oynayacakları Fenerbahçe maçına ait konuştu. Yıldırım, ekibinin muhakkak defansif bir oyun sergilemeyeceğini ve her zamanki üzere kazanma amacıyla alana çıkacaklarını vurguladı. Üstün Lig’e yükselişlerinin akabinde 11 yıl sonra bu büyük arenada yer aldıklarını belirten Lider Yüksel Yıldırım, gruplarının yeni bir kimlikle alanda olduğunu ve birtakım oyuncularının kısa süredeki hazırlıkla gösterdikleri performansın vakitle daha da artacağını söz etti. Gelecek haftalarda üzerine koyarak ilerleyeceklerini belirten Lider Yıldırım, maçta hem tribün gösterileriyle hem de alandaki performanslarıyla tüm Türkiye’ye Samsunspor’u göstereceklerini lisana getirdi.

Fenerbahçe maçına büyük bir ilgi olduğunu belirten Lider Yıldırım, şu ana kadar 20 binin üzerinde bilet satışı gerçekleştirdiklerini ve maç saatine kadar tüm biletlerin tükenmesini beklediklerini söyledi. Lider Yıldırım, “Rakibimiz Fenerbahçe. Onlarda uygun bir takım kurdular. Lakin biz de Samsunsporuz. Yenmek için alana çıkacağız. Alanda teknik heyetinden, futbolcusuna kadar, tribünde taraftarımızla birlikte herkes elinden geleni yapacak ve hoş bir sonuç alacağız” tabirlerini kullandı.

Transfer konusuna da değinen Lider Yıldırım, bu mevzuda çalışmalarının süratle devam ettiğini ve oyuncu maliyetlerinin zorlayıcı olduğunu lisana getirdi. Lider Yıldırım, “Oyuncu maliyetleri çok yüksek. Göndermemiz gereken oyuncularımız da var. Alırken de gönderirken de bir maliyet kelam konusu. Transferlerimiz Fenerbahçe maçına yetişmeyecek. Lakin ulusal maç ortasına kadar transferleri tamamlamayı hedefliyoruz. Ulusal maç ortası da yeni transferlerin kadroya ahenk sağlaması açısından güzel olacak” dedi.