Trendyol Üstün Lig’in 5. haftasında alanında MKE Ankaragücü’ne 3-1 mağlup olan EMS Yapı Sivasspor’da teknik yönetici Servet Çetin, çok üzgün olduğunu söyledi.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Çetin, maça çok uygun başladıklarını ve golü erken bulduklarını belirtti.

Daha sonra bir konum kusuru nedeniyle gol yediklerini aktaran Çetin, “Ama buna karşın oyunun hakimiyeti bizdeydi. Net konumlarımız da var. Beraberliğe üzülecekken mağlup olduk. Bu da bizim canımızı hakikaten çok yaktı.” dedi.

N’Jie’nin kırmızı kart görmesinin oyun istikrarlarını bozduğunu tabir eden Servet Çetin, şunları kaydetti:

“10 kişi kalmamıza karşın rakibe çok durum vermeyip daima biz konumlara girdik. Oyuncu arkadaşlarımı yapmış oldukları uğraştan ötürü tebrik ediyorum. Maçın başından sonuna kadar oyunun hakimi bizdik, net durumlarımızı maalesef değerlendiremedik. 10 kişi kalınca da bütün planımız bozuldu. 10 kişi kalmasak yapabileceğim ataklarla skoru daha da açabilirdik. Daha farklı bir maç seyrettirebilirdik fakat maalesef 10 kişi kalınca bütün planımız bozulmuş oldu. Oyuncu arkadaşlarım çok canıgönülden gayret ettiler ve net konumlara girdiler. Golü bulsaydık burada çok farklı şeyler konuşurduk ancak mağlup olunca oyunun ve performansın hiç değeri olmuyor. Kimse de sizi tebrik etmiyor. Skor alamadığımız için her türlü yoruma saygılıyız.”

Çetin, son iki haftadır hakem kusurları yaşadıklarını vurgulayarak, hakemlerden daha adil maç yönetmelerini istedi.

Teknik yönetici Çetin, kırmızı kart gören N’Jie’nin durumunu değerlendireceklerini söz etti.