SİNAN VARDAR – BEŞİKTAŞ MEST ETTİ

Muhteşem taraftarın dayanağını ardına alan Beşiktaş, birinci yarıda baskıyı rakibine hissettirken ekip olarak düzgün futbol sergiledi. İkinci 45 dakikanın, birinci yarıdan daha yeterli olması; mükemmel bir ayrıntıydı. Dünkü çabada; “Siyah- Beyazlı kadronun en düzgünü kimdi? sorusuna, “Beşiktaş” karşılığını veririm. Grubunda dün misyonunu yapmayan oyuncu yoktu. Beşiktaş’ın yıldızlarının maç içinde vakit zaman gösteri derecesindeki çalım ve varyasyonlarını izlemeye doyamadım. 50 stoper transferi da olsa Necip yeniden oynar. Kaptan; dün yeniden dört dörtlüklüktü. Amir Hadziahmetovic maestro üzere kadrosu olağanüstü yönetirken uzun yıllar kimse ondan formayı alamaz. Rosier ve Onur gayret seviyesini üst seviyeye çıkaran isimlerdi. Salih ve Gedson hem savunma hem de atak tarafında rakibe nefes aldırmadılar. Rashica da bu gücü ve kalitesiyle yılın transferi olursa kimse şaşırmasın.

Aboubakar hafzalarımızdan silinmeyecek kusursuz bir gole imza atarken vakit zaman harikulade çalımlarıyla tribünleri ayağa kaldıran isim oldu. Muleka her geçen gün daha düzgüne gidiyor. Dün bulduğu konumlarda gerçek yerdeydi fakat son vuruşlarında özgüven eksikliği hissedildi. Beşiktaş, Dinamo Kiev karşısında gücünü test etti. Tribünleri dolduran taraftarlar ve ekran başındaki milyonlarca seveninin onayıyla Beşiktaşlının ekibe olan inancı doruğa ulaştı. Taraftarın usta teknik yönetici Şenol Güneş’e maç sonundaki sevgi gösterisi de manalıydı. Avrupa’da başarıyı çok özlemiştik. Kara Kartal’ın, ön elemede 6’da 6 galibiyet performansıyla Konferans Kupası’nda kümelere kalmasına şapkamı çıkarıyorum. Artık sırada Konferans Kupası kümelerinde başarılı olmak var. Bu kadro başarır mı? Evet, başarır!

TURGAY DEMİR – HÜKÜMDARI ATAMAZ

Beşiktaş birinci maçta elde ettiği avantajın moraliyle Dinamo Kiev karşısında rahat ve özgüvenli bir oyun sergiledi. Salih, Amir ve Gedson’la orta alanda rakibine tesirli bir baskı uygulayan Kartal, her iki kanadı da uygun kullanıp bindirme üstüne bindirme yaptı. Gol için marifet artı baht gerekir diye daima söylerim. Dün birinci yarıda, bu gerçeğe bir defa daha takıldı Kartal! Üç-dört konum kaleci Bushchan’a takılırken bir şutumuz direkte patladı. Yetmedi, Rashica’nın evvel rakibinin belini kırıp akabinde art direğe kaldırdığı topta Aboubakar’ın vuruşu kaleye girecekken Onur’un sırtından döndü güzel mi! Olmayınca olmuyordu lakin Beşiktaş da pes etmiyordu! İkinci yarının başından itibaren yeniden harikulade bir baskı kuruldu.

SİNAN VARDAR – BEŞİKTAŞ MEST ETTİ

Muhteşem taraftarın takviyesini ardına alan Beşiktaş, birinci yarıda baskıyı rakibine hissettirken kadro olarak uygun futbol sergiledi. İkinci 45 dakikanın, birinci yarıdan daha güzel olması; kusursuz bir ayrıntıydı. Dünkü gayrette; “Siyah- Beyazlı grubun en yeterlisi kimdi? sorusuna, “Beşiktaş” karşılığını veririm. Ekibinde dün misyonunu yapmayan oyuncu yoktu. Beşiktaş’ın yıldızlarının maç içinde vakit zaman gösteri derecesindeki çalım ve varyasyonlarını izlemeye doyamadım. 50 stoper transferi da olsa Necip yeniden oynar. Kaptan; dün yeniden dört dörtlüklüktü. Amir Hadziahmetovic maestro üzere kadrosu şahane yönetirken uzun yıllar kimse ondan formayı alamaz. Rosier ve Onur gayret seviyesini üst seviyeye çıkaran isimlerdi. Salih ve Gedson hem savunma hem de atak tarafında rakibe nefes aldırmadılar. Rashica da bu gücü ve kalitesiyle yılın transferi olursa kimse şaşırmasın.

Aboubakar hafzalarımızdan silinmeyecek mükemmel bir gole imza atarken vakit zaman harikulade çalımlarıyla tribünleri ayağa kaldıran isim oldu. Muleka her geçen gün daha düzgüne gidiyor. Dün bulduğu durumlarda gerçek yerdeydi lakin son vuruşlarında özgüven eksikliği hissedildi. Beşiktaş, Dinamo Kiev karşısında gücünü test etti. Tribünleri dolduran taraftarlar ve ekran başındaki milyonlarca seveninin onayıyla Beşiktaşlının kadroya olan inancı tepeye ulaştı. Taraftarın usta teknik yönetici Şenol Güneş’e maç sonundaki sevgi gösterisi de manalıydı. Avrupa’da başarıyı çok özlemiştik. Kara Kartal’ın, ön elemede 6’da 6 galibiyet performansıyla Konferans Kupası’nda kümelere kalmasına şapkamı çıkarıyorum. Artık sırada Konferans Kupası kümelerinde başarılı olmak var. Bu kadro başarır mı? Evet, başarır!

TURGAY DEMİR – HÜKÜMDARI ATAMAZ

Beşiktaş birinci maçta elde ettiği avantajın moraliyle Dinamo Kiev karşısında rahat ve özgüvenli bir oyun sergiledi. Salih, Amir ve Gedson’la orta alanda rakibine tesirli bir baskı uygulayan Kartal, her iki kanadı da düzgün kullanıp bindirme üstüne bindirme yaptı. Gol için maharet artı talih gerekir diye daima söylerim. Dün birinci yarıda, bu gerçeğe bir kere daha takıldı Kartal! Üç-dört konum kaleci Bushchan’a takılırken bir şutumuz direkte patladı. Yetmedi, Rashica’nın evvel rakibinin belini kırıp akabinde art direğe kaldırdığı topta Aboubakar’ın vuruşu kaleye girecekken Onur’un sırtından döndü âlâ mi! Olmayınca olmuyordu lakin Beşiktaş da pes etmiyordu! İkinci yarının başından itibaren tekrar harikulade bir baskı kuruldu.

Gol gelecekti besbelli, derken o denli bir geldi ki, biz Aboubakar’a bir sefer daha şapka çıkarmak zorunda kaldık, zira Kara Boğa gol atmadı adeta şapkadan tavşan çıkardı. Kaleye sırtı dönük, etrafında iki rakip, Kars’a masraf üzere yaptı, Edirne’ye döndü, öne gösterdi geriye çekti topu, vurur üzere yaptı ve en beklenmedik anda vurup köşeye bıraktı. Olağan değil bu Abu, hakikaten değil! O nasıl goldü öyle! Bırakın falancayı, filancayı hükümdarı atamaz böylesini. Helal olsun. Beşiktaş’a uğraş etmeyen kimse yoktu. Onur alışık olmadığı sol bekte, sağdaki kadar tesirli değilse de sırıtmadı. Kaptan Necip ve ve Çolley usta çalışanlardı, gerilerindeki Mert yere yatmadan maçı tamamladı. Rashica yavaş yavaş kendine geliyor. Muleka çıkarken ıslıklandıysa da elinden geleni yaptı, ıslığı hak etmedi. Evet Beşiktaş Avrupa’da yoluna kararlı adımlarla devam ediyor; sıradaki gelsin!

Gol gelecekti besbelli, derken o denli bir geldi ki, biz Aboubakar’a bir defa daha şapka çıkarmak zorunda kaldık, zira Kara Boğa gol atmadı adeta şapkadan tavşan çıkardı. Kaleye sırtı dönük, etrafında iki rakip, Kars’a sarfiyat üzere yaptı, Edirne’ye döndü, öne gösterdi geriye çekti topu, vurur üzere yaptı ve en beklenmedik anda vurup köşeye bıraktı. Olağan değil bu Abu, nitekim değil! O nasıl goldü öyle! Bırakın falancayı, filancayı hükümdarı atamaz böylesini. Helal olsun. Beşiktaş’a çaba etmeyen kimse yoktu. Onur alışık olmadığı sol bekte, sağdaki kadar tesirli değilse de sırıtmadı. Kaptan Necip ve ve Çolley usta emekçilerdi, gerilerindeki Mert yere yatmadan maçı tamamladı. Rashica yavaş yavaş kendine geliyor. Muleka çıkarken ıslıklandıysa da elinden geleni yaptı, ıslığı hak etmedi. Evet Beşiktaş Avrupa’da yoluna kararlı adımlarla devam ediyor; sıradaki gelsin!