Kutlama bildirileri şöyle;

FUTBOL FEDERASYONU: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yayımlanan bildiride, “Türk milletinin dünya tarihine geçen bağımsızlık çabasının simgesi olan 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümünü kutlamanın haklı onur ve gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde Türk ulusunun şanlı ordusuyla birlikte yazdığı eşsiz bir kahramanlık destanı, kutsal vatan topraklarının ebedi olarak düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen unutulmaz bir zaferdir.

BASKETBOL FEDERASYONU

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından lider Hidayet Türkoğlu imzasıyla yayımlanan iletide ise şu tabirler yer aldı;
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuzun, vatanı düşman işgalinden kurtardığı günün 101. yılında, büyük zaferin bütün coşkusunu birinci günkü üzere hissediyor ve yaşıyoruz.

30 Ağustos 1922, aziz milletimizin, tutsaklığı ve işgali hiçbir biçimde kabul etmeyeceğini bütün dünyaya bir defa daha ispat ettiği tarihtir. Bağımsızlığı karakteri olarak gören liderinin izinde, Türk milletinin verdiği kurtuluş uğraşı tarihin ulu sayfalarında yerini almıştır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bütün şehit ve gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!”

GÜREŞ FEDERASYONU

Büyük Taarruz’un, bağımsızlık uğraşımızın en büyük zaferiyle sonuçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

VOLEYBOL FEDERASYONU

Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak ismine eşsiz fedakarlıklarla verdiğimiz bağımsızlık gayretimizin en büyük zaferi olan Büyük Taarruz’un, 101.yıl dönümünü en içten coşkumuzla kutluyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, hürmet ve minnetle anıyoruz.

FENERBAHÇE

Bugün, tarihimizin gurur dolu zaferlerinden birini kazandığımız 30 Ağustos…

Bugün, Dumlupınar’da Ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında ilan ettiğimiz ulu zaferimizin günü…

Bugün, 100. yılını büyük bir heyecanla yaşadığımız Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı o en özel tarih…

Tarihten bugüne, kuruluşundan sonsuzluğa, Ulu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizin müsaadeden yürüyen Kulübümüz,

Milli kıymetleri benliğinde hissediyor,

Yarıştığı her alanda ay-yıldızlı bayrağı tepeye taşımaya şiar edinen atletleriyle zaferlere koşuyor, durmaksızın yeni gayelere yürüyor!

101.yılında, Büyük Zaferimiz kutlu olsun!

Ulu Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz!

GALATASARAY KULÜBÜ

Büyük Taarruz’un zaferle neticelenip Türk’ün vatanını geri alışını müjdeleyen büyük günümüz, 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Esaret zincirlerini ebediyen kırdığımız, 1926’dan bu yana her yıl artan bir coşkuyla kutladığımız bayramımız, yetişen jenerasyonlar tarafından da gururla kucaklansın, Ceddimizin hür ve aydınlık yolu Türk Milleti’ne sürekli ışık tutsun.

BEŞİKTAŞ

Kulüp Lideri Ahmet Işık Çebi’nin iletisi şöyle;

“Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Ulu Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlayan bağımsızlık ve hürriyet uğraşı, milletimizin azim ve kararlılığıyla 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle taçlanmıştır.

Anadolu topraklarının dünya var epey Türk yurdu olarak kalacağını ispatlayan ulu zaferi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını hürmetle rahmetle anıyorum.

“Büyük zaferler, sırf büyük milletler tarafından kazanılabilir” diyen bir önderin kuşağı olmaktan gurur duyuyoruz. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyen bekçisi olacaktır.”

TRABZONSPOR

30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı hürmet, rahmet ve minnetle anıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

SİVASSPOR

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümünü kutluyor, zaferin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan ve milleti uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

KAYSERİSPOR

Adını tarihe zaferlerle yazdıran Kahraman Türk Milleti’nin #30AğustosZaferBayramı’nı kutluyor, zaferin 101’inci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan toprağına can katan aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz.

GENÇLERBİRLİĞİ

“Bir millet savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi fakat irfan ordusuyla mümkündür.” – Mustafa Kemal Atatürk

KONYASPOR

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

RİZESPOR

Ülkemizin #30AğustosZaferBayramı kutlu olsun!

KASIMPAŞA

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

BAŞAKŞEHİR

#30Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

ANADOLU EFES

Tüm ulusumuzun #30Ağustos #ZaferBayramı’nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık uğruna çaba veren tüm şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.