Trendyol Muhteşem Lig’de döneme güzel başlangıç yapamayan Trabzonspor, transferin son günlerinde aldığı oyuncularla isminden kelam ettirdi.

Yaz döneminde bilhassa yıldız oyuncu transferi konusunda problem yaşayan ve tenkitlere maruz kalan bordo-mavililer, transfer devrinin bitmesine sayılı günler kala Pepe, Onuachu, Mendy, Berat Özdemir üzere isimleri takımına kattı.

Trabzonspor’da takıma birinci katılan oyuncu 27 Haziran’da Yunan futbolcu Dimitrios Kourbelis oldu.

9 YABANCI FUTBOLCU TRANSFER EDİLDİ

Trabzonspor, takımına bu dönem için 9 yabancı futbolcuyu dahil etti.

Bordo-mavililer; Nicolas Pepe, Batista Mendy, Taxiarchis Fountas, Tonio Teklic, Filip Benkovic, Mislav Orsic, Joaquin Fernandez, Dimitrios Kourbelis ve Paul Onuachu ile anlaştı.

Türk statüsünde oynayan Rayyan Baniya, yerli oyuncular Berat Özdemir, Mehmet Can Aydın, Göktan Gürpüz, Onuralp Çevikkan da takıma katılan öteki isimler oldu.

EN YÜKSEK BONSERVİS FİYATI MENDY’E

İlk etapta takımına Kourbelis, Fernandez üzere oyuncuları bonservis bedeli ödemeden katan Trabzonspor, lig başladıktan sonra kesenin ağzını açtı.

Bordo-mavili kulüp, 4+1 yıllık kontrat imzaladığı Batista Mendy için 4,4 milyon avro karşılığında Fransız Kulübü Angers ile muahedeye vardı. Karadeniz takımı, 23 yaşındaki defansif orta saha oyuncusunu takıma dahil ederek bu dönem en yüksek bedelli oyuncu transferini gerçekleştirdi.

Karadeniz takımı, Nicolas Pepe ile 1 yıllık kontrat imzalarken oyuncuya 1 milyon 750 bin avro garanti fiyat, 1 milyon 600 bin avro da imza parası olmak üzere 3 milyon 350 bin avro ödeme yapacak.

Rayyan Baniya için Fatih Karagümrük’e 2 milyon 50 bin avro, Teklic için NK Varazdin’e 1 milyon avro ödeme yapacak Trabzonspor, Fountas’ı ise bedelsiz olarak takıma kattı.

Bordo-mavili kulüp, kiraladığı Benkovic için Udinesse Kulübüne 500 bin avro ödeyecek.

Karadeniz takımı, eski oyuncusu Berat Özdemir için Al İttifak Kulübüne bedel ödemezken, oyuncuya 33 milyon lira verilecek.

GELECEĞE YÖNELİK TRANSFERLER

Trabzonspor, yıldız oyuncuların yanı sıra genç futbolcuları da transfer ederek geleceğe dönük yatırımlar yaptı.

Kulüp, 17 yaşındaki kaleci Onuralp Çevikkan için Altınordu Kulübü ile 700 bin avro karşılığında muahede sağlarken, Borussia Dortmund’dan 20 yaşındaki Göktan Gürpüz için bedel ödemeyecek.

Schalke’den transfer edilen 21 yaşındaki Mehmet Can Aydın ile satın alma opsiyonlu mukavele imzalayan Trabzonspor, Alman kulübüne kiralama bedeli olarak 350 bin avro verecek.

FERNANDEZ VE ORSIC ŞANSIZLIĞI

Trabzonspor, dönem kampı öncesi takımına kattığı stoper oyuncusu Mislav Orsic ve Joaquin Fernandez konusunda büyük şanssızlık yaşadı.

Slovenya kampında sakatlanarak çapraz bağ ameliyatı olan Orsic, uzun mühlet alanlardan uzak kalacak. İngiltere’nin Southampton Kulübünden 2,4 milyon avro bonservis bedeliyle transfer edilen Hırvat oyuncunun, ocak ayından sonra saha çalışmalarına katılması bekleniyor.

Slovenya kampında Hajduk Split ile oynanan birinci maçta dizini direğe çarparak sakatlanan İspanyol stoper oyuncusu Fernandez ise birinci 4 haftada forma giyemezken saha çalışmalarına yeni başladı.