Kayserispor’da, Çağdaş Atan’ın vazifesinden ayrılmasının akabinde yeni teknik yönetici Recep Uçar oldu. Kayserispor’a gelmekten ötürü çok memnun olduğunu tabir eden Uçar, “Burada bulunmaktan ötürü nitekim memnunum. Kayserispor’un başına geçmek benim adıma memnunluk verici. Şu anda 4 haftası biten ligde 6 puan toplayan bir Kayserispor var. Liderimiz ve yöneticilerimizle görüşmemiz sonucunda uzun müddettir devam eden transfer tahtasının açılması bekleniyor. Kimi arkadaşlarımızın iştirakiyle bir arada oluşturabileceğimiz en âlâ kadroyu oluşturup ligde âlâ sıralar için çaba etmek en büyük hedefimiz. Transfer tahtasının açılmasıyla kadro için elbette belirlediğimiz isimler var ancak bunların hepsinin üzerinden geçiyoruz. Tesislerde liderimiz ve sportif yöneticimiz ile bir arada bir toplantı yaptık. Ortamıza katacağımız oyuncuların hepsinin üzerinden geçip kadroya katabileceğimiz en gerçek oyuncuları katmaya çalışacağız. Elbette ufak tefek değişiklikler olacak fakat yaklaşık 1.5 yıldır devam eden başarılı bir oyun var. Ufak tefek değişiklikler olmakla bir arada misal oyun yapısı devam edecek” diye konuştu.
“ZOR BİR MAÇ BİZİ BEKLİYOR”
Hafta sonu kendilerini güç bir maçın beklediğini belirten Teknik Yönetici Recep Uçar, “Bence sıkıntı bir maç. Gaziantep FK ekibi her ne kadar lige âlâ başlamasa da bu transferin son devrinde yeni teknik yöneticileri ile bir arada muhtemelen yeni oyuncuları katıp, çok farklı bir motivasyonla gelecekler. Muhtemelen tahminen de farklı oyun anlayışıyla birinci 4 haftadan büsbütün bağımsız oynayacaklar, çok lakin çok güç bir maç bizi bekliyor. Transfer periyodunun sonunda, bir grup transfer sürecini bitirdikten sonrasında, şu an için net bir gaye koymak çok yanlışsız değil. Alacağımız puanlar sonucunda ilerleyen haftalarda bunun karşılığını verebiliriz. Artık vermek mümkün değil lakin hedefimiz yapabileceğinin en düzgününü yapabilmek, yapabileceğinin en yükseğini yapabilmek” biçiminde konuştu.
Öbür yandan Kayserispor’dan ayrılarak Başakşehir ile anlaşan Çağdaş Atan’a da muvaffakiyetler dileyen Uçar, “Futbolda her vakit bu grup değişiklikler olabilir. Hoca oraya gitti, ona da canı gönülden muvaffakiyetler diliyoruz, yaptığı hizmetlerden ötürü, bu kulübe oyun manasında, puan manasında önemli kazanımlar kazandırdı. Kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Umarım o orada, biz burada başarılı oluruz” dedi.