Bordo-mavililer, orta saha transferi için birçok oyuncu ile görüşüyor. Nenad Bjelica bu konuma 1-2 destek kanısında olduğunu resmen açıkladı. Karadeniz devi; Batista Mendy, Makouta ve Arijan Ademi ile görüşüyor. Bu futbolcular ortasında Mendy biraz daha ön plana çıktı. Fransız oyuncunun kulübü Angers SCO ile bonservis bedeli konusunda ortadaki farklılıklar giderilmek isteniyor. Kulübüyle 1 yıllık daha mukavelesi kalan 23 yaşındaki oyuncunun da ayrılmak istediği ve şu an kendisiyle en önemli biçimde ilgilenen kulübün Trabzonspor olduğu tabir edildi.

STOPERDE DE MİSYON YAPIYOR

Fotomaç’ın haberine nazaran; Bjelica, Mendy’nin alınması halinde hem ekibe güç katacağını ve orta alandaki defoları gidereceğini hem de yakın vadede kulübe önemli bonservis teklifleri getirebileceğini düşünüyor. Bordo-mavili idare, Mendy için harekete geçerken, Ligue 2’ye düşen Angers ile pazarlıklar sürüyor. 1 yıl kontratı kalan Mendy, ön liberonun yanı sıra stoperde de vazife yapıyor.

GÜÇLÜ VE SAVAŞÇI

Geçen dönem Ligue 1’de 35 maça çıkan Mendy, defansif özellikleriyle ön planda. 1.91 uzunluğundaki Fransız yıldız, güçlü fiziği ve savaşçı kimliğiyle tam olarak Trabzonspor’un orta alanda gereksinim duyduğu futbolcu profilinde…