Karadeniz temsilcisi transfer devrinin başından beri golcü konusunda çalışıyor. Teknik yönetici Nenad Bjelica vazifeye gelir gelmez gelecek dönem için Dinamo Zagreb’de forma giyen eski oyuncusu Bruno Petkovic’in ismini idareye sunmuştu. Bordo-mavili yönetimciler, Slovenya kampında tıpkı otelde kaldıkları Hırvat temsilcisi ve Petkovic ile sık sık bir ortaya gelmişlerdi. Dinamo Zagreb’in 5 milyon euro’luk direnci kırılmıştı lakin transfer şimdi gerçekleşmedi. Son olarak Maxi Gomez’in Cadiz’e gönderilmesinin akabinde gözler forvet transferine çevrildi.

KISA MÜDDETTE BİTECEK
Maxi Gomez’in ayrılması “Bruno Petkovic ve Jean Pierre Nsame geliyor” halinde yorumlandı. Fotomaç’ın haberine nazaran Teknik Yönetici Nenad Bjelica’nın ısrarla takımında görmek istediği Bruno Petkovic için idare son atağını yaptı. Dinamo Zagreb kulübü ile ortadaki pürüzleri gidermek için uzun vakittir temas halinde olan idare konseyi bu transfere en kısa vakitte kesin bir nokta koymak istiyor. Birebir vakitte forvet sınırına öteki bir destek daha yapmak isteyen Trabzonspor idare şurası, İsviçre’nin Young Boys kulübünde forma giyen Jean-Pierre Nsame için de pazarlıklarını sürdürüyor.

ZAGREB ALTERNATİFİNİ BULDU
Trabzonspor’un 1 numaralı forvet adayı olan Bruno Petkovic’in gecikmesinde Dinamo Zagreb’in yerini doldurmamasının da tesiri büyüktü. Hırvat grubu, Ramon Mierez ile büyük oranda muahedeye vardı. Bu da Petkovic’in önündeki en büyük pürüzlerden birinin kalkması manasına geliyor.