UEFA Şampiyonlar Ligi play-off çeşidi birinci maçında Molde’yi deplasmanda 3-2 mağlup eden Galatasaray’da teknik yönetici Okan Buruk çaba sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Buruk’un açıklamalarından satır başları:

Molde’nin iç saha performansını biliyorduk. dış alanda birebir performansı gösteremiyorlar. Bizim için güç olan sentetik sahaydı. Vakit zaman rakibe karşılık veremesek de güzel işler yaptık. Rakibimize çok kolay durumlar verdik. Kanatlardan gelen hamlelerde net durum verdik. Maçın sonuna hakikat 3’lü savunmaya döndük.

Mauro’nun attığı ve attırdığı golle maça damga vurdu. Bu çeşitte grubu ismine yapabileceği en yeterli şeyi yaptı. Ona teşekkür ediyorum. Bu galibiyette çok emeği var. Rakibe çok kolay topu veriyoruz. Kendi alanında çok motive bir kadro vardı fakat bu sonuç bizim için sevindirici. İkinci maç çok daha farklı olacak. Eksiklerimiz var. Torreira’nın olmaması bizim için uygun olmadı.

Trabzonspor derbisini ve bu maçı kazandık. Bunlar çok değerli. Tam takım değiliz, yeni gelen oyuncularımız var lakin kullanamıyoruz. Bu süreci en âlâ halde geçmek çok kıymetli. İkinci maçta çok daha farklı bir Galatasaray olacak. Bunu net bir halde göstereceğiz.

Yunus’un penaltı durumunda net bir elle oynama vardı, neden iptal edildi anlamadım.

YUNUS’UN TRANSFERİ HAKKINDA…

Yunus gruptaki en uygunlardan biriydi. Yorulana kadar çok uygundu, maçın güzellerindendi. Kulübümüze gelen teklifler ve görüşmeler var. Son kararı kulübümüz verecek. Bu kulüpte yetişmiş ve büyümüş, seviyoruz ve güveniyoruz. Bununla ilgili net bir şey önümüzdeki günlerde aşikâr olacaktır.