A Ulusal Futbol Ekibi, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Kümesi’nde 8 Eylül Cuma günü Eskişehir’de Ermenistan ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Riva Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde teknik yönetici Stefan Kuntz idaresindeki idmanın tamamı basına açık gerçekleştirildi. Antrenman öncesinde, Hollanda Birinci Ligi’nde (Eredivisie) 2022-2023 döneminin en âlâ oyuncusu seçilen Orkun Kökçü’yü teknik grup ve grup arkadaşları alkışlarla karşıladı. Ulusal futbolcu Cenk Özkaçar, ısınma hareketlerinin akabinde ekipten farklı koşu çalışması gerçekleştirdi.

Isınma hareketleriyle başlayan antrenman, top kapma çalışmasıyla sürdü. Geniş alanda çift kale maçın akabinde oyuncular dar alanda çift kale maç gerçekleştirdi. İdman şut çalışmasıyla sona erdi.

Ermenistan maçının İstanbul’daki hazırlıklarını yarın sabah gerçekleştireceği egzersizle tamamlayacak ay-yıldızlı grup, saat 15.00’te kalkacak uçakla Eskişehir’e gidecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, idmanın son kısmında egzersizi ziyaret etti. Futbolcularla kısa bir mühlet konuşan Büyükekşi, akabinde saha kenarında teknik yönetici Stefan Kuntz ile uzun mühlet görüştü. Ay-yıldızlı grubun egzersizini TFF İdare Şurası Üyesi ve A Ulusal Kadro Sorumlusu Hamit Altıntop ile TFF idare şurası üyeleri de izledi.

Öte yandan ulusal ekip aday takımına sonradan dahil edilen Halil Dervişoğlu’nun ise bu akşam kampa katılması bekleniyor.