A Ulusal Futbol Takımı’mız hazırlık maçında Japonya ile kozlarını paylaştı. Çabayı 4-2 Japonya kazandı. Müsabakadan sonra teknik yönetici Stefan Kuntz değerli açıklamalarda bulundu.

İŞTE KUNTZ’UN KELAMLARI:

İlk yarı çok berbattık. Rakibe sırtı dönük dikkat etmemizi ve geçiş oyununda çok şiddetli olduklarını söyledik. 3 golü de bu türlü yedik. Kişisel yanlışlar da vardı. Fizik tarafından Japonya ile uğraş edemedik. Lakin maç sonunda istediğim duruma geldim. Maçta birtakım bulguları, oyuncuları görmek istiyordum. Onlarla ilgili ve oyunumuzla ilgili fikir edindik. Ders çıkaracağız. Müspet bir şeyle bitirelim, Bertuğ Yıldırım katiyetle bu maçların galip oyuncusu oldu.

Her yenilgi insanı üzer. Hem rakibi, hem de saha denediklerimizi dikkate aldığımızda, bu yenilgi bizi çok ileri götürecek.

Kulakları tıkmaktansa, gözleri açmak çok daha değerli. Hırvatistan maçına çok daha uygun, çok daha hazır çıkacağımızı düşünüyorum. Bu maçın ehemmiyeti tam olarak bu.

“CEVAP ALANDA VERİLİR!”

Oyuncular A Ulusal Kadro için %100’ünü verecek düzeye gelmeli. Bizim tek gayemiz Ulusal Kadro’yu geliştirmek. Oyuncularım %100’ünü vermiyorsa, bu canımı acıtır. Birtakım oyuncuların alanda koşmadığını gördük. Sahanın ortasında karşılık verilir, röportajlarda değil.