Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, “Altay, Fenerbahçe için bir kıymetti. Altay, Manchester’a gittiği için sevinçliyim ama Fenerbahçe’den gittiği için üzgünüm. İngiltere futbolu onu üst düzeye çekecektir” dedi.

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, Asistanaliz’e açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntılar sonrası çok güç bir süreç geçirdiklerini lisana getiren Volkan Demirel, “Bunu yaşayanlar daha düzgün bilir. Hayatlarını kaybedenlere başsağlığı, zorda olanlar için şifa ve eski hayatlarına dönmelerini diliyoruz. Bu insanlara kimi şeyleri verebiliriz lakin kaybedilen hayatları geri veremeyiz. Onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmemiz gerekiyor. Vicdan sahibi olan herkesin elinden geleni yapması gerektiğini düşündüğüm için ben de bunu yapmaya çalışıyorum” diye konuştu.

“TÜM MOTİVASYONUM HATAYLILARA UMUT OLMAK”

Tüm motivasyonunun Hataylılara umut olmak olduğunu lisana getiren Volkan Demirel, “Başka hiçbir niyetim ve derdim yok. Futbol büyük bir tertip ve içinde bir sürü ayrıntılar var. 4-5 ay evvel ne yapacağımı bilmiyordum ancak dönem başlamadan 2 ay öncesinde çok düşündüm, çok çalıştım. Bu süreçte yanımda olan, takviye ver, Hatay’a gönül veren insanların çokluğu beni bu yola çok rahat itti. Vermek istediğim şu; yıkılan konutlar, aileler, gelecekler, geçmişler var. Futbol büyük bir tertip ve ben bu tertibi yapabiliyorsam herkes tekrardan eski hayatına dönebilir iletisi vermek istiyorum. Biz zelzele vaktinde elimizde olan her şeyi depremzedelerimizle paylaştık. Elimizden geldiğince yardım etmeye çalıştık, yetişmeye çalıştık lakin bunu tek başıma yapmadım. Futbolcularımızla, eşimle, dostlarımızla yaptık. Tek hedefimiz umut vermek. Bizim için en büyük muvaffakiyet ve umut onları keyifli etmek, o anki durumu unutturmak. Hayat her vakit güllük gülistanlık değil. İnsanoğlu yanılgı yapabilir. Ben kusur yapmaktan korkmam. Bilerek olmadığı sürece yanlışlar sorun teşkil etmez benim için. Beşerler kesinlikle doğruyu bulacaktır. Her vakit söylediğim bir şey var; gerçek tektir, birdir. Hatay halkı sarsıntıdan evvel de beni sevdi ve sahiplendi. Her gören meskenine davet edip yemeğe çağırıyordu. Sahiplendiler. Sonrasındaki olaylar keşke yaşanmasaydı. Oradaki farkındalığı, çabayı artırabilmek ismine oradaki insanlara ümit olmaya çalışıyorum” biçiminde konuştu.

“BERTUĞ HAK ETTİĞİ, VİZYONU OLAN BİR KULÜBE GİTTİ”

Volkan Demirel, Hatayspor’un transferleri ile ilgili olarak, “Bertuğ’u sattık, Bertuğ benim için çok kıymetliydi. O bölge için bir oyuncuyla anlaştık, oradan geliyorum. Bertuğ’a benzeyen bir oyuncu. Tahminen ileri uca kenarda oynayan ve 10 numarada oynayabilen bir oyuncu daha alıp transferi kapatacağız. Bertuğ da hak ettiği, vizyonu olan bir kulübe gitti” dedi.

“ALTAY’IN FENERBAHÇE’DEN GİTTİĞİ İÇİN ÜZGÜNÜM”

Fenerbahçe’den Manchester United’a transfer olan Altay Bayındır hakkında konuşan Demirel, “Altay, Fenerbahçe için bir bedeldi. Uğurcan da tıpkı formda. İrfan da düzgün gidiyor. Altay, Manchester’a gittiği için sevinçliyim ama Fenerbahçe’den gittiği için üzgünüm. İngiltere futbolu onu üst düzeye çekecektir” tabirlerini kullandı.

“YAŞANDIKÇA KARAR VERİLİYOR AMA ÖNCELİĞİM BURASI”

Volkan Demirel, 3 büyükler ve ulusal kadrodan teklif gelmesi durumunda nasıl bir yol izleyeceğinin sorulması üzerine, “İlk evvel gurur duyarım ama olduğu vakit karar veririm. Önceliğim ise Hatayspor’u ayağa kaldırmak. Fenerbahçe haricinde ise bir teklif olursa buna artık yanıt veremem. Bu sorunun karşılığı artık verilemez. Yaşandıkça karar veriliyor ancak önceliğim burası” diye karşılık verdi.

“MUSLERA BENDEN DAHA UYGUN KALECİ”

Muslera ve Galatasaray’ın durumu ile ilgili konuşan Volkan Demirel, “Muslera benden daha düzgün kaleci. Galatasaray’ın kıymeti. Gitmesi herkesi üzer. Ben kalması ve Galatasaray’da jübile yapması gerektiğini düşünüyorum. Galatasaray ise Okan hocanın gerçek planlamasıyla şampiyon oldu. Okan hoca bu oyuncu kümesini âlâ yönetti ve liderlik yaptı. Oyuncuları kendine inandırmış ve bence en büyük özelliği de bu” halinde konuştu.

“DOĞRU PLANLAMAYI YAPAN, HAK EDEN ŞAMPİYON OLUR”

Volkan Demirel, Fenerbahçe’nin bu sezonki şampiyonluk bahtı hakkında ise şöyle konuştu: “Bu sene olmazsanız seneye bir daha şampiyonluk talihiniz var, her sene yeni bir baht daha var. Bu kadar bütçeler, emekler harcanıyor lakin bazen ekiplerin şampiyonluktan daha büyük çabaları olabilir. Bunlar şampiyonluktan değerli olabilir. Bence kıymetli olan şampiyonluk değil. Transferlerle illa şampiyon olunacak diye bir şey yok. Yanlışsız planlamayı yapan, hak eden şampiyon olur.”

“YURT DIŞINDA ÇILIŞMAK EN BÜYÜK HEDEFİM”

Futbolculuk mesleğinin teknik adamlığına tesiri ve yurt dışı amacının sorulması üzerine Demirel, “Oyuncu 18 sene geriden izledim. 18 yıllık hafıza karşıma çıkıyor. Ben bir de çok not fiyatım, müellifim. Şu an uygun gittiğimizi düşünüyorum. Yurt dışında çılışmak ise en büyük gayem. Allah’ın müsaadesiyle yapabileceğimi düşünüyorum. Anı yaşayalım, yarın ne olacağını kimse bilmiyor. Kırmadan, dökmeden devam edelim” dedi.