Daha evvel Necip Uysal’la 2 yıllık yeni mutabakat yapan idare, kontratının bitmesine 1 yıl kalan Mert Günok’la masaya oturup, deneyimli eldivenin kontratını 2025 dönemi sonuna kadar yenilemişti.

Peşinden de Gedson Fernandes’in mukavelesini, fiyatında önemli bir düzgünleştirme yaparak 1 yıl daha uzatmıştı.

RAKAMLAR ORTASINDA FARK VAR

Gedson ve Mert Günok’un fiyatında iyileştirmeler yapılarak uzatılan kontratların akabinde tüm dikkatler Cenk Tosun ve Salih Uçan’ın üzerinde ağırlaştı.

Daha evvel Necip Uysal’la 2 yıllık yeni mutabakat yapan idare, mukavelesinin bitmesine 1 yıl kalan Mert Günok’la masaya oturup, deneyimli eldivenin kontratını 2025 dönemi sonuna kadar yenilemişti.

Peşinden de Gedson Fernandes’in kontratını, fiyatında önemli bir uygunlaştırma yaparak 1 yıl daha uzatmıştı.

RAKAMLAR ORTASINDA FARK VAR

Gedson ve Mert Günok’un fiyatında iyileştirmeler yapılarak uzatılan kontratların akabinde tüm dikkatler Cenk Tosun ve Salih Uçan’ın üzerinde ağırlaştı.

Her iki ulusal oyuncuyla tekrar mutabakat yapmak isteyen Beşiktaş idaresi önerdiği sayıyla futbolcuların istediği sayılar ortasında önemli fark olması üzerine birinci etapta mutabakat sağlayamadı. Türk oldukları için TL bazlı yapılan görüşmelerde, Salih ve Cenk’e en son 30 milyon TL civarında fiyat öneren idare, her iki oyuncu tarafından da şu an için reddedilmiş durumda.

Kulislerden edinilen bilgilere nazaran Salih 40 milyon, Cenk de 45 milyon TL üzere sayılar üzerinden yeni kontrat istiyor. Siyah-beyazlı kurmaylar, Cenk ve Salih’le orta yolun bulunacağını ve kesinlikle muahede sağlanacağını düşünürken, ulusal futbolcuların önümüzdeki süreçte nasıl bir hal takınacağı merak konusu. Zira her iki futbolcunun da ocak ayı itibariyle istedikleri grupla görüşme hakkı doğuyor.

Her iki ulusal oyuncuyla tekrar muahede yapmak isteyen Beşiktaş idaresi önerdiği sayıyla futbolcuların istediği sayılar ortasında önemli fark olması üzerine birinci etapta mutabakat sağlayamadı. Türk oldukları için TL bazlı yapılan görüşmelerde, Salih ve Cenk’e en son 30 milyon TL civarında fiyat öneren idare, her iki oyuncu tarafından da şu an için reddedilmiş durumda.

Kulislerden edinilen bilgilere nazaran Salih 40 milyon, Cenk de 45 milyon TL üzere sayılar üzerinden yeni kontrat istiyor. Siyah-beyazlı kurmaylar, Cenk ve Salih’le orta yolun bulunacağını ve kesinlikle mutabakat sağlanacağını düşünürken, ulusal futbolcuların önümüzdeki süreçte nasıl bir hal takınacağı merak konusu. Zira her iki futbolcunun da ocak ayı itibariyle istedikleri grupla görüşme hakkı doğuyor.