Beşiktaş’ın ilgilendiği Talisca ile ilgili eski yönetici Erol Kaynar’dan değerli açıklamalar geldi. Sabah’a konuşan Kaynar, “İşin gerçeği şu; Talisca nisan ayında kadrosuyla 3 yıllık mukavele imzaladı. Bunu karşın lider Ahmet Parıltı Çebi, kulübü Al-Nassr’a 10 milyon Euro bonservis ve 2 milyon Euro bonus halinde iki sefer teklifte bulundu. Buna karşın Suudi Arabistan kulübünden rastgele karşılık ya da karşı istek gelmedi” dedi.

YILLIK FİYATI İSTİKRARLARI BOZAR

Talisca üzere bir oyuncuyu her grubun isteyeceğini belirten Kaynar, “Tutun ki, anlaştınız… Alacağı yıllık fiyat Beşiktaş’ın içinde bütün istikrarları altüst eder. Aboubakar, Gedson ve başka futbolculara ne diyeceksiniz? Alışılmış ki, kalite farkından kimi oyuncuların yüksek fiyat alması olağan lakin ortada uçurum olacak kadar değil. Taraftar her dönem kesinlikle klas ve üst seviye oyuncular ister, bu en doğal hakkıdır fakat işin gerçeklerini ortaya koymadan da yanlışsız yolda ilerlenemez” tabirlerini kullandı.

ONANA CANLI BOMBA GİBİ!

Erol Kaynar, Beşiktaş’ın yeni transferleri için de “Amartey hakkında ilerisi için ümitli konuşma talihimiz olabilir ancak Onana’ya Şenol hocanın nasıl onay verdiğine aklım ermedi. Son maça baktığımızda canlı bomba üzere alanda gezindiğini gördüm. Josef’in yerini doldurabileceğinin ışığını vermedi. Orta alana bir destek kural. Çok düzgün bir stoper mutlak surette gerekiyor. Bir de kanat oyuncusuna muhtaçlık var ancak burada en değerli konu Ghezzal ve Cenk’in alanlara formda dönebilmesi. Bu ikili Beşiktaş’ı çok güzel yerlere taşır” yorumunu yaptı.

ABOUBAKAR LİGİ FORSE EDER

Vincent Aboubakar için “Bakü’de attığı golde topu alışı, savunmayı oyundan düşürmesi, bitiriciliği sahiden fevkaladeydi. Beşiktaş’a olduğu üzere lige de kalite katıyor. Bu dönem, bu formla devam ederse ligi forse eder” kelamlarını kullanan Erol Kaynar, kadro için de şunları söyledi: “Rakiplere de baktığım vakit Beşiktaş grup hüviyetine en yakın olan takım. Şenol hoca enteresan dokunuşlar yaptı. Muleka’yı ısrarla oynatıp, kazandı. Kendisi bu işi en âlâ yapan teknik yöneticilerden birisi. Salih Uçan eksiksiz gidiyor, lige çok formda girecek. Gedson ve Amir, şu ana kadar temsilcilerimizin Avrupa’da oynadığı maçlara kıyasla gördüğüm en yeterli orta saha oyuncuları.”