Cardiff City Kulübü, 29 yaşındaki orta saha oyuncusu Siopis ile 3 yıllık mukavele imzalandığını duyurdu.

Transfer duyurusunda görüşlerine yer verilen Erol Bulut, “Normalde Manolis üzere bir oyuncuyu almaya çalıştığınızda alamazsınız. Bu türlü bir futbolcuyu almak nitekim güç. Onu Alanyaspor’a getirmiştim ve Trabzonspor’a giderek büyük bir adım attı. Özgür olduğunu görünce kendisiyle irtibata geçtik. Sahiden çok düzgün bir bağlantımız var. Kadro için gayret edecek bir savaşçı. Taraftarlar onu sevecek. Son yıllarda teknik marifetlerini de artırdı.” sözlerini kullandı.

Siopis ise Erol Bulut’u çok uygun tanıdığını belirterek “Daha evvel birlikte çalıştık. İkimiz de her vakit kazanmak istiyoruz. Ekipte Dimitrios Goutas’ı çok düzgün tanıyorum. Uygun bir arkadaşım ve çok yeterli bir oyuncu. Umarım grubun gayelere ulaşmasına yardımcı olabiliriz. Stadı gördüm. Taraftarlarımızın önünde oynamak için sabırsızlanıyorum. Alanda neler yapabileceğimi görecekler.” yorumunu yaptı.

Ülkesinde Olympiakos, Platanias, Panionios ve Aris formaları giyen deneyimli futbolcu, daha sonra Alanyaspor ve Trabzonspor’da oynadı. Bordo-mavili formayla iki dönemde 77 maça çıkan Siopis’in kontratı bu hafta feshedilmişti.